5.5 C
Tuzla
25.04.2024.

Veliki uspjeh KVS “Sprint” Tuzla na takmičenju u Banja Luci

Nakon duže takmičarske pauze zbog preovladavajuće pandemije korona virusa, KVS Sprint nastupio je proteklog vikenda u Banja Luci na 10. Međunarodnom memorijalnom plivačkom mitingu ‘’Mladost Kup 2021 – Branko Mićin’’

Na ovom  takmicenju učešće je uzelo 14 klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine sa približno 400 takmičara. KVS Sprint je uz pratnju trenera Sejbina Brašnjića i Čolo Adisa predstavljalo 18 takmičara  ( 12 muških i 6 ženskih ) i ovaj put su osvojili ukupno 26 medalja od čega 4 zlatne , 9 srebrenih i 13 bronzanih.

Plivači koji su osvajali medalje su :

* Tanović Mia (05) je osvojila zlatnu medalju na 100m prsno i 3 srebrene medalje na 50 m prsno , 100 m delfin i 100 m mješovito. Mia je pored individualnih vremena po kvalitetu iz tri trke plasirana na 2. mjesto, a iz disciplina 100 m prsno i 50 m prsno isplivala B reprezentativnu normu na malim (25m) bazenima

* Đogić Eldin (07) je osvojio dvijr srebrene medalje  na 50m slobodno i 100m mješovito i dvije bronzane medalje na 100m i 200m slobodno.

* Bošnjak Hasan (06) je osvojio zlato na 200m mješovito i 2 bronzane medalje na 50m leđno i 100 m leđno.

* Mešić Aladin (11) je osvojio srebrene medalje na 100m mješovito i 50m delfin .

* Pirić Dani (08) je osvojio dvije srebrene medalje na 50m prsno i 100m prsno.

* Ćatič Daris (08) je osvoio srebrenu medalja na 50m slobodno i bronzanu medalju na 100m mješovito .

* Redžić Benjamin (08) je osvojio dvije bronzane medalje na 100m prsno i 100m delfin .

* Kozarević Neo (08) je osvojio srebrenu medalju na 50m leđno.

* Havalić Adi (10) je osvojio bronzanu medalju na 100m slobodno.

* Numanović Hamza (09) je osvojio bronzanu medalju na 50m delfin .

* Jusić Džana(11) je osvojio dvije srebrene medalje na 50m prsno i 100m mješovito.

* Imamović Ema (11) je osvojila zlatnu medalju na 100m mješovito.

* Amina Husejinović (08) je osvojila bronzanu medalju 100m delfin

Plivači koji su branili boje kluba a koji su bili na dohvat medalja ili su popravljali svoje lične rekorde su: Hamustafić Lejla, Hajro Bakir, Ćatić Emil, Alibegović Edin i Žepić Lana.

Samo takmičenje je proteklo u uslovima koje zahtjevaju  preventivne mjere protiv korona virusa, a samim time je takmičenje održano u 2 djela kao uz zabrana prisutnosti roditelja i gledalaca na plivalištu.