2.8 C
18.04.2024.

Ženska selekcija FK Sloboda slavila na gostovanju u Bosanskoj Krupi

U 8. kolu Prve ženske lige FBIH, ženska selekcija FK Sloboda pobijedila je ŽNK Željezničar 2011 u gostima sa 6:1.

Nakon prošlosedmične golijade i uvjerljive pobjede nad ekipom Respekta, fudbalerke Slobode nastavile su u istom ritmu i na gostovanju u Bosanskoj Krupi. Iako su od 13. minute igrali sa igračicom manje zbog crvenog kartona Bojane Petrović, tim koji sa klupe predvodi Armin Mujezinović još jednom je pokazao kvalitet i snagu, te da su jedni od glavnih favorita za ulazak u Premijer ligu.  Dvostruki strijelac na utakmici bila je Emina Zolotić, dok su mrežu domaćih zatresle i Merima Aljić, Matea Topalović, Amna Saburović i Ilma Tutnjić. Naše djevojke su ovom pobjeom ostale u samom vrhu tabele. U narednom kolu na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju ekipu ŽNK Sloboda.

Na današnjoj utakmici od prve minute su nastupile Djedović, Petrović, Milkunić, Aljić, Zolotić, Topalović, Mikić, Saburović, Hasanović, Selimović i Tutnjić. Priliku sa klupe su dobile Mešić, Vejseli, H. Mehmedović, Husić i Jurišić.