11.7 C
19.04.2024.

Ženska selekcija FK Sloboda ubjedljivo pobijedila ŽNK Čelik

U 10. kolu Prve ženske lige FBiH – Sjever nogometašice Slobode su na pomoćnom stadionu Tušanj dočekale ekipu ŽNK Čelik i ostvarile historijsku pobjedu. Ženska selekcija FK Sloboda savladala je ekipu ŽNK Čelik sa 11:0 (8:0).

Očekivao se derbi susret prvoplasirane i trećeplasirane ekipe lige, ali već od prvog minuta Čelik je bio u rezultatskom zaostatku. U periodu od 18. do 28. minute ekipa trenera Armina Mujezinovića postigla je još pet golova. Prvo je Emina Kasumović pogodila za 2:0, a nakon toga treći gol postiže Merima Aljić u 21. minuti. Nakon njih u listu strijelaca upisuje se i Matea Topalović i to sa dva vezana pogotka u 23. i 24. minuti. Jasmina Milkunić u 28. minuti povisuje na 6:0, a tri minute kasnije Crveno – crne vode 7:0. Ovoga puta strijelac za naš tim bila je golmanica Čelika Elma Kundić koja je zatresla sopstvenu mrežu.

Prije odlaska na odmor Emina Zolotić u 37. minuti pogađa za 8:0. Odavno je bilo jasno da tri boda ostaju na Tušnju. U nastavku susreta naše djevojke su postigle još tri gola. Na samom otvaranju drugog poluvremena, u 47. minuti, Emina Kasumović postiže pogodak za 9:0. Deseti gol djelo je Amne Saburović u 70. minuti, a konačnih 11:0 postavlja Matea Topalović u 81. minuti susreta. Crveno – crne su mogle biti i ubjedljivije ali je golmanica gošći Kundić u par navrata sjajnim odbranama uspjela sačuvati svoju mrežu.

Nakon ovog trijumfa ženska selekcija FK Sloboda je zauzela prvo mjesto na ligaškoj tabeli.