Grad Tuzla dodijelio je finansijske nagrade u ukupnom iznosu od 100.000 KM za 134 učenika, studenta i sportista koji su ostvarili natprosječan uspjeh u školovanju, takmičenjima i sportu.
Na osnovu javnog poziva objavljenog krajem aprila, Grad Tuzla je kroz odluku Službe za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu raspodijelio nagrade u pet kategorija, prepoznajući izvrsnost mladih s područja grada.
Novčane nagrade za 134 aplikanta
Novčane nagrade dobilo je ukupno 134 aplikanata, među kojima je 11 učenika generacije osnovnih škola i 4 učenika generacije srednjih škola, a svaki od njih je nagrađen sa po 800 KM.
Najveći pojedinačni iznos od 1.200 KM dobilo je 49 studenata koji su u prethodnoj akademskoj godini položili sve ispite s prosječnom ocjenom najmanje 9,5.
Nagrađeno je i 53 učenika koji su osvojili prva mjesta na međunarodnim takmičenjima iz oblasti kulture i nauke u pojedinačnoj konkurenciji, a svakome od njih dodijeljeno je po 300 KM.
Sportisti posebna kategorija
Posebnu kategoriju čine i 17 sportista, nagrađenih prema odluci Sportskog saveza Grada Tuzla o proglašenju najuspješnijih u prethodnoj godini. Visine nagrada za sportiste utvrđene su zasebnom odlukom.
Za ove svrhe u budžetu Grada Tuzla za 2025. godinu planirana su sredstva u iznosu od 100.000 KM. dostupna je i Lista nagrađenih i odbijenih aplikanata.