23.9 C
Tuzla
18.05.2024.

Košarkaši Slobode poraženi od Bosne

Ekipe Slobode i Bosne u subotu navečer odigrale su svoj peti međusobni duel u aktuelnoj takmičarskoj sezoni.

Dva rivala snage su odmjerili u dvorani Skenderija, a Bosna je četvrti puta bila uspješnija od tuzlanskog tima.

Derbi nije opravdao očekivanja navijača budući da su domaći već u prvoj četvrtini startali sjajno, te su dobru igru prenijeli i na preostale tri dionice susreta u kojima nisu ostavljali gostima puno prilika za priključak. Sloboda je tako ostala na jednom trijumfu kada je riječ o duelima sa ekipom Bosne i time ubilježila svoj treći vezani poraz u ligi za prvaka.

Domaćin otvara susret izuzetno raspoloženo i na samom startu ostvaruje značajnu prednost na krilima dobre igre kojom kontroliše situaciju na parketu. Napadački efikasno domaći košarkaši nastavljaju i u drugoj dionici tokom koje povećavaju prednost, te tako ostavljaju goste na dvocifrenom zaostatku koji nisu imali odgovora na dobru igru domaćih. Gostima je bilo potrebno znatno više agresivnosti u odbrani kako bi zaustavili napadačku igru domaćih, a na poluvrijeme su otišli sa 14 poena minusa pri rezultatu 48:34 za ekipu Bosne.

Treća dionica igre bila je nešto izjednačenija u odnosu na prethodne dvije četvrtine, ali domaći i dalje kontrolišu igru te tako ne dopuštaju gostima da smanje rezultatski zaostatak. Posljednjih deset minuta susreta ljubiteljima košarke u Skenderiji ponudilo je čak 49 poena, a četvrti period igre gosti su iskoristili da dodatno povećaju prednost i na kraju upišu ubjedljivu pobjedu rezultatom 99:76 (26:17; 22:17; 24:20; 27:22), te tako Slobodi nanesu treći vezani poraz u ligi za prvaka.

Najraspoloženiji košarkaš u redovima Slobode bio je Emir Čerkezović sa 14 postignutih poena, a pratili su ga Ismet Sejfić i Kareem Brewton sa po 13 ubačenih poena. Andrija Bojić dodao je 12 poena u porazu svoje ekipe, dok je dvocifren bio još i Jasmin Jakupović sa 10 poena.

Apsolutno prvo ime susreta u Skenderiji bio je Dontay Caruthers sa double-double učinkom od 20 poena i 10 asistencija, a odličnu partiju pružio je i Milivoje Božović sa 16 postignutih poena.

Ekipa Slobode je nakon tri vezana poraza na posljednja tri gostovanja prvi put u ovosezonskoj ligi za prvaka Prvenstva Bosne i Hercegovine na negativnom omjeru od tri pobjede i četiri poraza, te se trenutno nalazi na petom mjestu ligaške tabele. Košarkaši Bosne večerašnjom pobjedom bilježe omjer od četiri pobjede i tri poraza.

Crveno-crni u narednom kolu u Mejdanu dočekuju aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu Igokee.