16.7 C
28.03.2024.

Novi poraz u Mejdanu, Promo odnosi bodove iz Tuzle

Dvije vezane pobjede u prethodna dva kola pokrenule su seriju ekipe iz Tuzle, ali ove sezone crveno-crnima u Mejdanu jednostavno ne ide. U goste je večeras stigla ekipa Proma iz Donjeg Vakufa koja je nastupila prilično rasterećeno, ali sa velikom željom za novom pobjedom u cilju što boljeg plasmana. Iako je Slobodi ova utakmica bila od iznimnog značaja u borbi koju vodi za Ligu 6, treći vezani trijumf izabranici trenera Damira Mulaomerovića nisu uspjeli ostvariti zahvaljujući, kako je i sam trener rekao, očajnoj igri u prvom poluvremenu.

Gosti su u utakmicu ušli energičnije, realizovali su nekoliko napada za vodstvo koje su uspjeli održavati i prvu četvrtinu okončati rezultatom 16:23 u svoju korist.  Drugu četvrtinu domaći su otvorili katastrofalno te su više od tri minute bili bez postignutog koša ponajviše zahvaljujući velikom broju promašaja iz čistih situacija što su gosti dodatno kaznili i na poluvrijeme otišli s +18 i rezultatom 29:47.

Trener Mulaomerović probudio je svoje igrače na poluvremenu koji su odigrali jako dobru treću dionicu igre i tako spustili prednost na jednocifren zaostatak. Gosti zahvaljujući odličnoj igri u prvoj polovini susreta i dalje ostaju u vodstvu pri rezultatu 58:65. Sloboda je utakmicu dovela u neizvjesnu završnicu tokom posljednjeg perioda, u nekoliko navrata gledali smo utakmicu na jedan posjed, ali zaostatak iz prvog poluvremena na kraju se ispostavio nedostižnim jer se Promo odhrvao svim naletima domaćina za konačan rezultat 81:85 i novi poraz Slobode u Mejdanu.

Ekipu Proma su do nove pobjede vodili Milan Škundrić sa 27 postignutih poena i 10 skokova te Nedim Mustafica koji je dodao 21 poen. Najraspoloženiji u redovima domaćina bili su Darrion Strong sa 28 poena dok su Fahrudin Manjgafić, Milan Munižaba i Đorđe Lelić dodali po 10.

Novi poraz u Mejdanu crveno-crnima je dodatno zakomplikovao i ovako složenu situaciju u borbi za Ligu 6. Ekipa se sada nalazi na omjeru od 10 pobjeda i devet poraza dok je Promo večeras ubilježio svoju osmu pobjedu uz 11 poraza na svom kontu. Sloboda će narednog vikenda put Zenice gdje će ih u okviru 23. kola Prvenstva BiH ugostiti ekipa Čelika.