5.5 C
18.04.2024.

Sloboda pobjedom u Mejdanu nad ekipom Mladosti ostvarila drugi trijumf u sezoni

Košarkaši Slobode u okviru petog kola Prvenstva BiH ugostili su ekipu Mladosti i ostvarili svoju drugu pobjedu u ovoj sezoni. Crveno-crni su već odličnom prvom četvrtinom najavili kako u ovom susretu neće ništa prepuštati slučaju i do kraja su uspjeli držati kontrolu nad utakmicom za novi trijumf u Mejdanu.

Prva dionica igre prošla je u znaku domaćih koji su bili sjajno šuterski raspoloženi, a posebno povratnik u ekipu, bek Alikadić sa linije za tri poena. Sa 29 postignutih poena u prvoj četvrtini Sloboda je ostvarila dvocifrenu prednost koju je zadržala i na poluvremenu nakon izjednačenog drugog perioda igre uz rezultat 47:37.

U nastavku su crveno-crni ubacili u još jednu brzinu više i limitirali protivnika na 13 postignutih poena u trećoj četvrtini gdje su ostvarili i najveću prednost na susretu. Gosti su do kraja kroz efikasnih poslijednjih 10 minuta uspjeli smanjiti rezultatski zaostatak, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti konačan rezultat koji je glasio 82:75 za novu pobjedu Slobode.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je već spomenuti Adi Alikadić koji je u svom povratku u Mejdan zabio 19 poena uz pet pogođenih trojki. Nikola Jeftić i Josh Scott postigli su po 15 poena, a kapiten Đorđe Lelić je ubacio 11 poena. U gostujućem timu Jovan Đorđević je postigao 17 poena dok je Dimitrije Raičević dodao 16 poena.

Ekipa Slobode sada je na omjeru od dvije pobjede i tri poraza dok su košarkaši Mladosti ostali na jednoj ubilježenoj pobjedi i upisali svoj četvrti poraz. Crveno-crni u narednom kolu gostuju ekipi Proma iz Donjeg Vakufa.