16.7 C
28.03.2024.

Sloboda protiv Sparsa ostvarila prvu pobjedu u novoj sezoni

U okviru trećeg kola Prvenstva BiH tuzlanski Mejdan ugostio je derbi susret između Slobode i Sparsa. Publika u Mejdanu mogla je pratiti zanimljiv susret do posljednjih nekoliko minuta kada su crveno-crni šuterskom rapsodijom sa linije za tri poena prelomili susret za prvu pobjedu u novoj sezoni. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena i minimalne prednosti Slobode na odmoru, Sparsi su nešto bolje odgovorili u trećoj dionici, ali to nije bilo dovoljno jer su domaći ubacili u brzinu više te čvršćom odbranom uz namještene nišanske sprave na kraju slavili rezultatom 93:84.

Prvih 10 minuta utakmice gledali smo napadački raspoložene obje ekipe. I jedni i drugi su lako dolazili do poena, odbrana nije bila u prvom planu pa su gosti na prvu pauzu otišli sa prednošću od dva poena pri rezultatu 22:24. U drugom periodu igre domaći igrači podigli su nivo odbrane te su goste iz Sarajeva ograničili na svega 12 poena za 10 minuta čime su okrenuli rezultatsku prednost u svoju korist i na poluvrijeme otišli rezultatom 39:36.

Sparsi su nakon pauze pokazali bolji igru nego što je to bio slučaj u drugoj četvrtini tako da im je treća dionica pripala i rezultatski te su uspjeli vratiti prednost od pet poena razlike za rezultat 56:61. Igrači Slobode u posljednji period igre ulaze i više nego motivisani što dovoljno govori podatak da su u posljednjih 10 minuta postigli čak 37 poena čime su zatrpali koš Sparsa, preokrenuli rezultat i na koncu slavili prvi trijumf u novoj takmičarskoj sezoni pred svojom publikom.

Ekipa Slobode u sinoćnjem susretu postigla je 13 trojki uz procenat šuta za tri poena 54%, a apsolutno prvo ime susreta bio je debitant u dresu Slobode, Zoran Talley sa 25 postignutih poena. Odličnu partiju pružio je i povratnik nakon povrede, kapiten Đorđe Lelić sa 20 pogođenih poena. Dvocifreni u prvoj pobjedi crveno-crnih u novoj sezoni bili su još Almir Hasandić sa 16, Josh Scott sa 13 i Nikola Jeftić sa 10 postignutih poena. Kod gostiju najzapaženiju ulogu imali su Haris Ćurevac sa 17 i Rijad Avdić sa 15 postignutih poena.

Crveno-crni su sada na omjeru od jedne pobjede i dva poraza nakon trijumfa u derbiju protiv Sparsa, a u idućem kolu gostuju ekipi Širokog koja još uvijek nema poraz u okviru Prvenstva BiH. Utakmica će biti odigrana po povratku ekipe Širokog iz Sarajeva zbog obaveza u okviru balona ABA 2 lige.