16.7 C
26.04.2024.

Bez pogodaka u Doboju kod Kaknja, Sloboda ostala neporažena

U utakmici 8. kola nogometne m:tel Premijer lige, Igman i Sloboda remizirali su 0:0.

Susret je bolje otvorio naš tim. Već u četvrtoj minuti utakmice Komazec je crveno-crne mogao dovesti u vodstvo. Mehmedović se odlično oslobodio svog čuvara i uposlio Komazeca, a iskusni napadač šutirao je pored gola domaćeg golmana. Četiri minute kasnije, zaprijetili su domaći. Bodul je uposlio Hrelju koji se nije najbolje snašao pred golom naše ekipe. U 16. minuti Bodul se našao u odličnoj šansi, no njegov udarac odlazi daleko iznad gola. U nastavku pokušali su Hrelja i Maksimović na obje strane, no rezultat se nije mijenjao.

Domaći su u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu, a Sloboda je pokušavala ugroziti njihov gol iz kontranapada. Jedan takav desio se u 35. minuti. Delić je dijagonalom pokušao uposliti Maksimovića, koji nije najbolje primio loptu i na taj način je propustio veliku šansu za našu ekipu. Prva ozbiljnija prilika na utakmici viđena je u 43. minuti. Direktno iz slobodnog udarca prijetio je Bodul, lopta je dobila nezgodnu putanju, a Bukvić je krajnjim naporom uspio sačuvati svoju mrežu i izbaciti loptu u korner.  U posljednjoj minuti prvog poluvremena izabranici Adnana Jahića mogli su doći u vodstvo. Jasmin Osmić odlično je prošao po strani i centrirao, a Delić je šutirao glavom, no njegov udarac odlazi pored gola. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.U nastavku od 45. do 60. minute crveno-crni su dominirali na terenu. Najprije je u 46. minuti prijetio Delić no bez većih problema za Ćemana. Svoj šut je isprobao i Osmić,  bio je neprecizan. U 58. minuti Komazec je glavom mogao matirati golmana gostiju, šutirao je preko gola. Sloboda je u tim trenucima imala više od igre, ali to nisu uspjeli krunisati pogotkom. U 64. minuti Mehmedović je prošao po strani, centrirao, a njegov centaršut nije najbolje ispratio Komazec.

U narednoj akciji na drugoj strani prijetio je Vazda, ali  bez većih opasnosti po Bukvića. U 72. minuti Hebibović je krenuo u solo prodor i šutirao, a Bukvić brani njegov udarac. U nastavku akcije Čubara je šutirao preko gola. Pred sami kraj utakmice u 89. minuti Igman je mogao do prednosti. Jakupović je izašao sam pred Bukvića, ali pogađa prečku. Ostalo je Igman-Sloboda 0:0.

U narednom kolu naš tim na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuje dobojsku Slogu.

Od prve minute za naš tim nastupili su  Bukvić, Jusić, Devedžić, Kapetanović, Osmić J., Osmić M., Vošnjak, Delić, Maksimović, Mehmedović i Komazec. Priliku za igru još su dobili Husejinović, Ćivić i Kurtalić, saopćeno je iz FK Sloboda.