14 C
19.04.2024.

Borac na krilima odlične druge četvrtine savladao Slobodu u Boriku

Novo gostovanje i novi poraz za košarkaše Slobode, ovoga puta u Boriku gdje ih je u okviru četvrtog kola lige za prvaka Bosne i Hercegovine dočekala ekipa Borca. Crveno-crni su još jednom pokazali da su jako neugodan protivnik na gostujućem terenu, imali su svoje momente i u ovom susretu, ali je Borac imao nešto lakši zadatak od Sparsa i Širokog koje je Sloboda stavljala na muke do posljednjih trenutaka meča. Tim iz Banja Luke je utakmicu riješio praktički u drugoj četvrtini kada su ostvarili fenomenalnu seriju od 24-0 i otišli na dvocifrenu prednost koja je, kasnije će se ispostaviti, bila dovoljna za prvu pobjedu domaće ekipe.

Sloboda je furiozno startala i činilo se da igrače trenera Nedima Džemića ne može ništa zaustaviti na putu do prve gostujuće pobjede. Susret su otvorili sa serijom 11-0 i nakon prve četvrtine gostiju su imali prednost. U drugom periodu igre potpuna dominacija ekipe Borca koja je potpuno zaustavila napadačku igru Slobode te ih tako limitirala na svega osam poena za četvrtinu. Pored toga, domaći su u napadu ubacili u brzinu više i u drugoj dionici postigli su čak 31 poen što je bilo dovoljno za 15 poena razlike pri odlasku na poluvrijeme. Treća četvrtina bila je izjednačena i prilično neefikasna s obje strane, a do samog kraja i kroz posljednjih 10 minuta Borac je kontrolisao tok utakmica i na kraju osigrao pobjedu rezultatom 71:60 (16:24; 31:8; 11:12; 13:16).

Najkorisniji igrač u redovima Slobode bio je Haris Delalić sa double-double učinkom od 13 poena i 12 skokova. Đorđe Lelić je također postigao 13 poena i ukrao šest lopti dok je Draško Albijanić zabio 11 poena. Kada je u pitanju ekipa Borca, sjajnu utakmicu imao je Diante Baldwin koji je ostvario double-double učinak od 15 poena i 10 podijeljenih asistencija. Kod ekipa domaćina istakao se još i Stefan Kenić sa 15 postignutih poena.

Ekipa Borca je pobjedom protiv Slobode ostvarila prvi trijumf u okviru Lige 6 i sada je na omjeru od jedne pobjede i tri poraza. Sloboda je također na omjeru od jedne pobjede (Leotara u Mejdanu) i tri poraza (Spars, Široki i Borac u gostima) te ih već u srijedu čeka nimalo lagan zadatak budući da u Mejdan stiže vrlo težak protivnik u okviru petog kola lige za prvaka. Riječ je o lideru na tabeli, jedinom neporaženom timu u dosadašnjem toku sezone i predstavniku Bosne i Hercegovine u ABA Ligi, ekipi Igokee.