16.7 C
26.04.2024.

Četiri medalje za KBS ORKKA na državnom prvenstvu

Za vikend je u Sportskoj dvorani Modriča održano Državno prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore koje je okupilo 604 takmičara iz 102 karate kluba.
Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa sedam mladih sportista koji su u izuzetno jakoj konkurenciji osvojili četiri medalje, i to dvije srebrene i titule viceprvaka BiH, dvije bronzane medalje te jedan plasman na peto mjesto.
Obje srebrene medalje i titule viceprvaka Bosne i Hercegovine osvojio je mladi Benjamin Husić u kategoriji borbe juniori -61 KG i borbe mlađi seniori -60 KG.
Bronzanim medaljama okitili su se Emir Halilović borbe kadeti -52 KG i Haris Muradbašić borbe mlađi seniori -84 KG. Nadomak medalje nakon tri pobjede i dva poraza, bila je i Džana Kunosić, koja se porazom za bronzano odlilje morala zadovoljiti plasmanom na visoko peto mjesto.
”Nakon nekoliko pozivnih turnira, početkom aprila naše najmlađe i najstarije sportiste očekuje Državno prvenstvo za djecu i seniore. Ovim rezultatima naši takmičari započeli su krčiti svoj put za reprezentativni dres, te je nastavljen kontinuitet uspjeha KBS ORKKA na državnim prvenstvima”, navode iz ORKKA-e.