-1 C
20.04.2024.

Još jedna dobra partija Nurkića u porazu Portlanda

Jusuf Nurkić zabilježio je još jednu odličnu partiju u susretu Portland Trail Blazersa protiv Los Angeles Lakersa u prvom krugu doigravanja NBA lige.

Tim iz Los Angelesa pobijedio je sa 135:115 i poveo u seriji sa 3:1, a centar Portlanda i bh. reprezentacije za 27 minuta na terenu ostvario je double-double učinak od 20 poena i 13 skokova, čemu je dodao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. CJ McCollum postigao je 18, a Carmelo Anthony 16 poena, dok je Damian Lillard zbog povrede morao napustiti igru u trećoj četvrtini, zaustavivši se na 11 poena.

Lakerse su do pobjede vodili LeBron James sa 30 poena i 10 asistencija te Anthony Davis i Kyle Kuzma sa po 18 poena.

Lakersima je za plasman u narednu rundu potrebna još jedna pobjeda, a priliku za to imat će u srijedu kada je na rasporedu peta utakmica.