15.5 C
03.05.2024.

Košarkaši Slobode sezonu otvorili pobjedom u Širokom Brijegu

Košarkaši Slobode u okviru prvog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za sezonu 2023/24 gostovali su ekipi Širokog na Pecari.

Nakon izvlačenja parova prvog kola, stručni štab tuzlanskog tima bio je svjestan da ih već na startu sezone čeka jedno od najtežih gostovanja u ligi, a trener Vidačić i kapiten Lelić istakli su kako se ekipa duži vremenski period pripremala za duel na Pecari.

Rad i trud iz pripremnog perioda došao je na naplatu već nakon 40 minuta igre na Pecari gdje su crveno-crni na prvom gostovanju u novoj sezoni savladali favorizovanu ekipu Širokog.

Obje ekipe otvorile su susret pokušavajući nametnuti svoju igru uz nešto čvršću odbranu, ali već nakon prvih 10 minuta Sloboda je pokazala više od domaćina što je bilo dovoljno za početnu prednost od tri poena razlike uoči nastavka meča. U drugoj dionici košarkaši iz Tuzle nastavljaju sa dobrom igrom iz prvog perioda, ali dodatno podižu ritam što ih dovodi na dvocifrenu prednost koju su održali i pri odlasku na odmor te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 40:52 za gostujući tim.

Treća dionica ponudila je nastavak napadačke rapsodije crveno-crnih koji su u ovom periodu igre samo povećavali dvocifrenu prednost koju su ostvarili u prvom poluvremenu tako da su uoči posljednjih 10 minuta susreta i dalje imali značajnu prednost nad domaćinom. Iako je Široki u posljednjoj četvrtini uspio smanjiti rezultatski zaostatak, do kraja duela nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti rezultatsku prednost gostiju niti utjecati na ishod meča tako da je Sloboda na Pecari stigla do prve “stotke”, prve gostujuće pobjede i prvog slavlja u novoj sezoni sa konačnim rezultatom 87:101 (21:24; 19:28; 18:20; 29:29).

Igrači Slobode kontrolisali su susret cijelim njegovim tokom, a apsolutno prvo ime susreta bio je Ismet Sejfić, iz redova crveno-crnih, sa 29 poena i devet skokova. Asim Gutić zabilježio je 17 poena, Devine Eke imao je 12, Đorđe Lelić i Jasmin Jakupović dodali su po 11, dok je dvocifren bio i Nedim Kamberović sa 10 poena. Široki je u svom rosteru imao pet dvocifrenih strijelaca, a večeras su najefikasniji bili Duje Brala i Martin Junaković sa po 17 postignutih poena na susretu.

Vrijedi spomenuti kako je tuzlanski tim bio šuterski raspoložen večeras sa izuzetno dobrim procentima šuta iz igre za dva i za tri poena. Ekipa Slobode nakon fantastičnog starta i gostujuće pobjede na Pecari već se okreće idućem kolu u kojem dočekuje tim Slavije iz Istočnog Sarajeva pred svojom publikom u tuzlaskom Mejdanu, navedeno je u informaciji OKK Sloboda.