Održan Karate turnir ”Tuzla open 2020” – KK ”Sensei” osvojio 19 medalja…

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO
Jučer je u Tuzli u Univerziteskoj dvorani u organizaciji Karate kluba “Forma” održan jubilarni 20-ti Karate turnir “Tuzla open 2020” na kojem se okupilo oko 200 takmičara iz 22 kluba FBiH.
I ako se takmičenje zbog preventivnih mjera u vezi sa COVID 19 održavalo bez publike svakako nije nedostajalo dobrih nastupa u katama i borbama za sve uzraste.
Karate klub “Sensei” Turija-Lukavac sa svojim takmičarima nastupio je na ovom takmičenju i generalnom plasmanu zauzeo prvo mjesto.
Takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac, osvojili su 19 medalja od čega šest zlatnih, šest srebrenih i 7 bronzanih.
Zlatne medalje osvojili su:
1. Medina Baraković, borbe, kadetkinje preko 54kg,
2. Halima Muratović, borbe 13.god. do 49kg,
3. Ženska kadetska ekipa u borbama (Medina Baraković, Amina Huskić, Halima Muratović i Nejira Talović).
4. Elmir Ćatić, borbe 13.godine  do 55kg,
5. Abdulah Straševič, borbe kadeti, preko 70kg,
6. Lejla Mehić, borbe 12.god. preko 50kg.
Srebrene medalje osvojili su:
1. Amar Muratović, borbe 10.godine do 45 kg,
2. Haris Halilović, borbe , kadeti do 63kg,
3. Amar Hodžić, borbe, kadeti -70kg,
4. Muška kadetska ekipa u borbama (Amar Hodžić, Haris Halilović, Abdulah Strašević i Anel Mehić)
5. Mija Hamustafič, borbe 10.god. do 40kg,
6. Nejira Talović, borbe 13.god. do 49kg,
Bronzane medalje osvojili su:
1. Harun Aljić, kate 8 godina,
2. Amar Babajić, kate 9 godina,
3. Amar Muratović, kate 11 godina,
4. Anel Mehić, borbe, kadeti -52kg,
5. Adna Alić, kate, 9 godina,
6. Sara Okanović, kate 11.god.
7. Mija Hamustafić, kate 11.god
U nezvaničnim kategorijama  takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac osvojili su 14 medalja od čega četiri zlatne, tri srebrene i sedam bronzanih. Sa ovim brojem medalja takmičari KK “Sensei” i u ovoj kategoriji zauzeli su prvo mjesto.
Zlatne medalje osvojili su:
1. Demir Smajlović, kate 11 godina žuti pojas
2. Armin Halilović, borbe 8 god, do 30kg,
3. Adin Hodžić, borbe 8 god, preko 38kg
4. Emina Osmanović, kate, 10 godina žuti pojas,
Srebrene medalje osvojili su:
1. Ahmed Karić, kate 11 godina žuti pojas
2. Azra Velić, kate 9 godina žuti pojas,
3. Adna Šiljegović, kate 11 godina oranž pojas,
Bronzane medalje osvojili su:
1. Benjamin Talović, bobre, Juniori open.
2. Arslan Ibrahimović, kate 9 godina oranž pojas,
3. Majda Baraković, kate 7 godina, žuti pojas,
4. Lamija Džambić, 9 godina žuti pojas,
5. Adna Ridžić, 9 godina žuti pojas,
6. Asja Hrvatović, kate 11.god. žuti pojas,
7. Dženana Hasinović, kate 11 godina oranž pojas.