5.5 C
25.04.2024.

Plavi u Srebreniku uvjerljivi nad Posušjem

Tuzla City je došao do druge ovosezonske pobjede, a Plavi su u srijedu savladali Posušje s 3:0.

Utakmicu odigranom u novom plavom domu u Srebreniku, dočekala je topla atmosfera, što zbog visoke temperature, što zbog sjajnih domaćina, gdje su se Tuzlaci osjećali baš kao kod kuće.

Izmiksao je Jović sastav u odnosu na onaj protiv Želje, gdje je Ferreyra zaigra na desnom beku umjesto Nukića a Šukilović umjesto Čelikovića na stoperu.

U vezi nije bilo kartoniranog Karjaševića gdje je sa Karićem zaigrao Gavrić a umjesto Mišića, Kuzmanovića i Coulibalija startali su Eleouet, Veselinović i Smajlagić.

Iako Plavi nisu briljirali u prvom dijelu zasluženo su došli do vodstva. Mehidić je srušen u kaznenom prostoru. Hrkač je golman odbranio kazneni udarac, ali je Mehidić ispravio njegovu grešku i zabio za 1:0.

Na poluvremenu trostruka izmjena. Coulybali, Kuzmanović i Nargalić kreću od prve minute. Ovaj posljednji to najbolje koristi i zabija dva gola za visoku i uvjerljivu pobjedu.

Ono što može zabrinuti stručni štab je povreda Hrkača koji je već nakon pola sata morao vani zbog povrede koljena.

Naredni izazov za Jovićeve momke je u subotu kada u Srebrenik dolazi Leotar.