7.8 C
25.04.2024.

Sloboda poražena od Olimpika

Fudbaleri Slobode su danas na stadionu „Asim Ferhatović – Hase“ odigrali meč 21. kola M-Tel Premijer lige BiH protiv Olimpika.

Domaćini su do ovog susreta bili posljednjeplasirana ekipa lige, no nakon pobjede nad tuzlanskim timom rezultatom 2:0 (1:0), tu poziciju prepuštaju Krupi.

Sloboda je na Koševu vrlo brzo ušla u rezultatski zaostatak. Ponovo je prekid igra bila kobna po izabranike Gradimira Crnogorca. Igrala se 5. minuta kada slobodan udarac sa lijeve strane koristi Nebojša Gavrić i udarcem glavom matira Adnana Golubovića.

Do odlaska na odmor Olimpik je čuvao prednost, a jedinu priliku tuzlanski tim je imao preko Dženisa Beganovića koji se dobro postavio u šesnaestercu, ali slabo šutira iz okreta.

Nakon predaha, Gradimir Crnogorac je uvođenjem Abida Mujagića i Vanje Markovića pokušao osvježiti ekipu. Crveno – crni su zaigrali nešto konkretnije, no vrlo brzo Olimpik povisuje vodstvo na 2:0. Prvo je svoj udarac oprobao Semir Bajraktarević, Golubović brani njegov pokušaj, no na odbijenu loptu natrčava Faris Handžić i pogađa mrežu Slobode. Samo dvije minute kasnije Mujagić faulira Handžića u šesnaestercu Slobode, a sudija Miloš Gigović svira najstrožu kaznu.

Adnan Osmanović je pokušao postići treći gol za domaćine, no ponovo je izvrsni Golubović odbranio penal. Ovo mu je drugi odbranjeni jedanaesterac u prva dva kola proljetne polusezone.

Do kraja susreta mreže se više nisu tresle. Crveno – crni su imali još jednu dobru priliku preko Ševkije Resića, ali njegov udarac je bio neprecizan. Loptu je poslao kraj desne mreže gola Olimpika.

Tuzlanski tim nakon dva uvodna kola proljetne polusezone još uvijek nije osvojio niti jedan novi bod. Novu priliku za to Crveno – crni će imati u 22. kolu kada će na stadionu Tušanj dočekati starog rivala Veleža.