5 C
26.04.2024.

Tuzla City okončao pripreme u hrvatskom Umagu

Tuzla City je okončao pripreme u hrvatskom Umagu. Posljednjeg dana boravka u Istri, savladan je slovenački prvoligaš Domžale i to sa 2:1.

Trener Husref Musemić izveo je ovu postavu: Fejzić-Nukić, Morris, Barišić, Lučić-Karjašević, Rustemović-Mišić, Džafić, Crnkić-Ubiparip.

Plavi su od početka nametnuli svoj tempo i cijelo vrijeme stiskali protivnika u krilo golmanu, a iz takve situacije i nekoliko dobrih šansi izrodio se penal u 25.minuti. Međutim, golman Domžala “pročitao” je Ubiparipa.

Na startu drugog dijela Hasanović mijenja Rustemovića.
Iako se očekivala novu ofanziva Tuzlaka, gol je pao na drugoj stativi, kada je sa ivice kaznenog prostora matiran Fejzić.

Potom Musemić daje priliku svim ostalim fudbalerima: Muminović, Đerić, Kostić, Mehidić, Duraković, Džaferović, Maksimović, Mešinović, Doffo i Ramić.

Poravnanje je stiglo u 75.minuti. Maksimović je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a Ramić je samo malo skrenuo loptu koja je prevarila golmana Slovenaca za 1:1.

I kada se čekao kraj Plavi su zabili u sudijskoj nadoknadi za 2:1. Ispred gola Domžala golman je srušio Ramića a Kostić je bio siguran sa penala.