13.9 C
16.04.2024.

Tuzla City poražen od Borca

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su na gostovanju u Banja Luci.

Domaći Borac slavio je s 2:0 golovima Danilovića i Ziljkića u finišu drugog poluvremena.

Trener Zlatan Nalić u ovome meču nije mogao računati na usluge kartoniranog Barišića, pa je mjesto u zadnjoj liniji ispred Muminovića zajedno sa Nukićem, Rugaševićem i Kojićem zauzeo Morris.

U vezni red se vratio Rustemović gdje su još bili Karjašević i Nikolić, na krilnim pozicijama Crnkić i Džafić a isturen u napadu Ubiparip.

Upravo je ovaj posljednji imao sjajnu priliku na otvaranju meča da dovoede Plave u vodstvo.

Crnkić je srušen u kaznenom prostoru, a do sada nepogrešivi Ubiparip nije bio precizan jer je golman Pavlović pročitao namjere našeg najboljeg strijelca iz prošle sezone.

U narednom napadu domaći su preko Ziljkića pogodili prečku.

Do kraja poluvremena nije bilo velikih prilika ni na jednoj strani.

U 59.minuti nakon prekida domaći stoper Cruz sa pet metara šutira ravno u Muminovića.

Četiri minute kasnije Nikolić je probao šut sa 25 metara, ali lopta odlazi preko gola.

Zadnjih dvadeset minuta dobiva Maksimović umjesto Nikolića, kako bi promijenio ritam utakmice i da osvježi vezni red.

U 73.minuti Crnkić prijeti nakon akcije Rustemovića i Ubiparipa, ali njegov prizemni šut odlazi pored desne stative.

U narednom napadu domaći su poveli. Na povratnu loptu natrčao je Danilović koji šutira sa 25 metara, a lopta na putu do gola pogađa Rugaševića, mijenja smjer i vara Muminovića.

Potom Nalić baca sve karte u napad i umjesto Ubiparipa i Rustemovića ulaze Ramić i Bađi.

To je stvorilo dosta prostora u veznom redu Plavih, što Borac koristi i iz jedne polukontre Ziljkić ostaje sam na širokom prostoru i majstorski pogađa suprotan ugao za konačnih 2:0.

Bio je ovo nakon Širokog i Sarajeva treći ovosezonski poraz tuzlanskog tima, koji je nakon osam kola zauzima četvrto mjesto sa 13 bodova.

U narednom kolu Plavi su službeni domaćini Slobodi u gradskom derbiju na Tušnju.