Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine obavještavaju korisnike da se na naplatnom mjestu Tarčin putarina naplaćuje isključivo putem platomata i TAG uređaja, i to tokom cijelog dana, 0 do 24 sata.
Korisnicima se preporučuje da na vrijeme pripreme jedan od navedenih načina plaćanja, kako bi se izbjegle eventualne neugodnosti i zadržavanja u saobraćaju.
Podsjećamo da je na naplatnim mjestima Svilaj, Ljubuški, Zenica jug i Tarčin uvedena mogućnost naplate putarine putem platomata.
Obaveza korisnika je da prilagođenom brzinom uđu u naplatnu traku označenu natpisom “only card”, te magnetnu karticu, preuzetu na ulaznoj stanici autoceste A1, umetnu u odgovarajući otvor na platomatu.
Na osnovu ulazne stanice i kategorije vozila, sistem automatski izračunava iznos putarine, koji se prikazuje na ekranu.
Nakon toga korisnik prisloni svoju bankovnu karticu na POS terminal, čime se izvršava transakcija i izdaje račun sa pripadajućim slipom.