12.8 C
Tuzla
30.04.2024.

Košarkaši Slobode pobjedom otvorili Ligu 6

U utakmici 1. kola Lige 6 košarkaši Slobode u subotu navečer u Mejdanu pobijedili su Široki sa 66:59.

Sloboda je bolje otvorila utaimicu, prvu četvrtinu riješila u svoju korist sa 17:11, da bi se na poluvrijeme ipak otišlo neriješenim rezultatom 32:32.

Gosti, koji su bili prvoplasirani nakon prvog dijela prvenstva, bolje su zigrali u posljednjem dijelu treće četvrtine i čuvali konstantnu prednost do posljednje tri minute utakmice.

Sloboda trojkom Jakupovića je došla na 57:59, nakon čega okreće rezultat u svoju korist za konačnih 66:59.

U redovima Slobode najefikasniji je bio novajlija na centarskoj poziciji Andrija Bojić koji je postigao 14 poena, a pratili su ga Brewton sa 12, te Jakupović i Lelić sa po 11 poena. Kod gostiju Tim Tomažič je bio najbolji sa 14 postignutih poena.