15.5 C
01.05.2024.

Pobjeda bh. Zmajeva u Kazahstanu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na Astana Areni u Nur Sultanu selekciju Kazahstana sa 2:0 u susretu 6. kola grupe D kvalifikacija za SP 2022.

Bh. tim je od početka utakmice imao terensku inicijativu i loptu u svom posjedu, što se isplatilo u 25’. Miroslav Stevanović je odlično centrirao sa desne strane na peterac, a Smail Prevljak glavom loptu proslijedio u mrežu za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena reprezentacija Bosne i Hercegovine je nastavila sa napadima ka protivničkom golu, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu slična slika na terenu i nakon nekoliko pokušaja Zmajevi drugi gol postižu u 66’, a strijelac je još jednom bio Prevljak.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 12. oktobra u Lvivu protiv Ukrajine.