30.5 C
Tuzla
22.07.2024.

Salines Cup 2024: Takmičarke KRSG Sloboda osvojile 55 medalja

Proteklog vikenda, 02.-03.03.2024. održao se 13. Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2024” u velikoj dvorani SKPC “Mejdan”.

“Ove godine imali smo rekordan broj učesnica, čak 570 gimnastičarki iz Azerbajdžana, Australije, Italije, Ukrajine, Turske, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine koji su se takmičile u individualnom programu i u grupnim vježbama u svim uzrasnim kategorijama. Ovogodišnji turnir je bio među najkvalitetnijim turnirima ritmičke gimnastike održanim do sada, te je zadovoljio sve standarde”, navodi se u saopštenju.

Zbog velikog broja učesnika turnir se održavao dva dana.

Iz kluba KRSG Sloboda učestvovalo je 70 takmičarki u individualnim vježbama i grupnim vježbama, te su osvojile 55 medalja u individualnim vježbama, od toga: 18 zlatnih, 12 srebrenih, 12 bronzanih, a u grupnim vježbama osvojile su 6 zlatnih, 6 srebrenih i 1 bronzana medalja.

U individualnim vježbama medalje su osvojile:

A program:

1.      Nisa Šečerbegović – 1 zlatna, 1 srebrena, 1 bronzana medalja

2.      Amila Bećirović –  2 srebrene medalje

3.      Esma Huskanović –  2 bronzane medalje

4.      Elena Lončar – 1 bronzana medalja

B program:

1.      Divna Mahmutović – 1 zlatna medalja

2.      Džejla Hujdurović  – 1 bronzana medalja

3.      Latifa Džindo – 1 bronzana medalja

B light program: 

1.      Uma Šečerbegović – 1 zlatna medalja

2.      Darija Josipović – 1 zlatna medalja

3.      Dania Smajić – 1 srebrena medalja

4.      Asja Selimović – 1 srebrena medalja

Nacionalni program:

1.      Ajna Ćebić – srebrena medalja

2.      Sara Selimović – zlatna medalja

3.      Ema Mujčinović –  zlatna medalja

4.      Ema Mehinović –  zlatna medalja

5.      Nadja Bektić –  zlatna medalja

6.      Amina Đulović –  bronzana medalja

7.      Una Šibonjić –  zlatna medalja

8.      Ela Velagić – zlatna medalja

9.      Esma Berbić –  bronzana medalja

10.   Hena Mehinović – zlatna medalja

11.   Ajna Bajrić –  bronzana medalja

12.   Sajra Ramović – bronzana medalja

13.   Zara Hajdarević –  zlatna medalja

14.   Asja Bećirović –  srebrena medalja

15.   Asija Mulić –  zlatna medalja

16.   Adna Šabanović – srebrena medalja

17.   Una Malkočević –  zlatna medalja

18.   Tajra Pejić –  srebrena medalja

19.   Nejla Cipurković –  srebrena medalja

20.   Ajša Žunić – bronzana medalja

21.   Ajla Ramić –  bronzana medalja

22.   Ema Kabil – zlatna medalja

23.   Elma Bećirović – zlatna medalja

24.   Naida Palavrić – zlatna medalja

25.   Majra Nurkić – srebrena medalja

26.   Berina Gušić – srebrena medalja

27.   Ema Osmanović – zlatna medalja

U grupnim vježbama zlatne medalje su osvojile:

Grupa 1:

Darija Josipović, Nisa Šečerbegović, Uma Šečerbegović, Ema Mujčinović, Džejla Hujdurović

Grupa 2:

Asja Šibonjić, Dina Dubravić, Iman Elezović, Zana Hodžić, Dženana Bakić, Amna Nukić, Sana Begić, Sana Dedić, Irina Čubraković

U grupnim vježbama srebrene medalje su osvojile:

Grupa 3:

Hena Mehinović, Ema Mehinović, Esma Berbić, Una Šibonjić, Nadja Bektić, Asija Mulić

Grupa 4:

Una Baraković, Lamija Morić, Ema Zahirović, Majra Smajić, Sanela Tabaković, Nora Mitrović, Mia Sinanović, Dženita Bakić, Zana Duman

Grupa 5:

Nela Mehinović, Iris Huskić, Iman Aldobašić, Nejra Pašić, Luna Vodenčarević, Lajla Šabanović, Alina Švrakić, Nesa Begić, Dženna Hujdurović, Una Selimović, Lana Sulejmanović

U grupnim vježbama bronzanu medalje su osvojile:

Grupa 6: Latifa Džindo, Džejla Hujdurović, Leonarda Crnogorac, Darija Josipović, Uma Šečerbegović

U DUO vježbama zlatne medalje su osvojile:

Duo 1 – Esma Berbić i Una Šibonjić

Duo 2 – Nisa Šečerbegović i Leonarda Crnogorac

Duo 3 – Darija Josipović i Ema Kabil

U DUO vježbama srebrene medalje su osvojile:

Duo – 4 – Ema Mehinović i Hena Mehinović

Duo 5 – Ela Velagić i Ajna Ćebić

Duo 6 – Berina Gušić i Ajna Bajrić

Duo 7 – Ema Mujčinović i Sara Selimović

“Čestitamo našim gimnastičarkama na jako dobrim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha na sljedećim takmičenjima. Gimnastičarke Slobode već za tri sedmice nastupaju na međunarodnom turniru u Srbiji, a odmah nakon toga gimnastičarke Slobode će nastupiti na međunarodnom cup-u u Čikagu (SAD). Posebno se zahvaljujemo sponzorima, koji su podržali naš turnir i koji su pomogli da sve prođe u najboljem redu. Veliko hvala Gradu Tuzla, Ministarstvu za kulturu sport i mlade Tuzlanskog kantona, CPA d.o.o.,  stomatološka poliklinika Muradbegović, Tehnopetrol d.o.o., Oaza d.o.o.,  Solana d.d.,  Pekara Kabil, Menprom d.o.o., Mlin i pekare Ljubače, Swirl & Twirl, Vinarija Rubis, Bingo d.o.o.”, navodi se u saopštenju.

Vezane vijesti

TUZLA