18 C
Tuzla
13.06.2024.

Na Salines Cupu učestvovalo 390 gimnastičarki iz 28 klubova

Proteklog vikenda 04.-05.03.2023. održan je 12. Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2023” u velikoj dvorani SKPC “Mejdan”.

Učešće je uzelo  390 gimnastičarki  iz 28 klubova iz Poljske, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine u svim uzrasnim kategorijama i takmičile su se u individualnom programu i u grupnim vježbama.

Zbog velikog broja učesnika turnir se održavao dva dana.

Iz kluba KRSG Sloboda učestvovalo je 58 takmičarki u individualnim vježbama i grupnim vježbama, te

su osvojile 43 medalja u individualnim vježbama: 16 zlatnih, 16 srebrenih, 11 bronzanih a u grupnim vježbama osvojile su 5 zlatnih medalja.

U individualnim vježbama medalje su osvojile:

A program:

  1. Nisa Šečerbegović – 1.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(bez rekvizita), 1.mjesto(obruč)
  2. Esma Huskanović – 2.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(obruč), 1.mjesto(lopta), 2 mjesto(traka)
  3. Amila Bećirović – 2.mjesto ukupan plasman, 2.mjesto(lopta), 2.mjesto(čunjevi), 2.mjesto(traka)
  4. Irma Jukić – 3.mjesto(čunjevi)
  5. Nejla Muradbegović – 3 mjesto(traka)
  6. Elena Lončar – 3.mjesto ukupan plasman, 3.mjesto(lopta), 3.mjesto(čunjevi) 2.mjesto(traka)
  7. Sara Muradbegović – 3.mjesto (traka)

B program:

  1. Iman Uščuplić – mjesto(lopta), 2 mjesto(traka)
  2. Leonarda Crnogorac – 3.mjesto(obruč)
  3. Džejla Hujdurović – 2.mjesto(lopta), 3.mjesto(čunjevi)
  4. Divna Mahmutović – 2.mjesto(čunjevi)
  5. Lana Petric – 3.mjesto(lopta)

B light program:

  1. Uma Šečerbegović – mjesto(obruč)
  2. Dania Smajić – 1.mjesto (bez rekvizita)
  3. Asja Selimović – 2.mjesto (lopta)

Nacionalni program:

  1. Ajna Ćebić – 1.mjesto (obruč)
  2. Sara Selimović – 1.mjesto (obruč)
  3. Mia Selimhodžić – 1.mjesto (lopta)
  4. Ema Mujčinović – mjesto (lopta)
  5. Ema Mehinović – mjesto (bez rekvizita)
  6. Nadja Bektić – 1.mjesto (bez rekvizita)
  7. Amina Đulović – 1.mjesto (bez rekvizita)
  8. Una Šibonjić – 1.mjesto(bez rekvizita)
  9. Darija Josipović – mjesto (bez rekvizita)
  10. Ela Velagić – 1.mjesto (bez rekvizita)
  11. Esma Berbić – 2.mjesto(bez rekvizita)
  12. Korana Šimić – 2.mjesto (bez rekvizita)
  13. Hena Mehinović – 2.mjesto (bez rekvizita)
  14. Ajna Bajrić – 3.mjesto (bez rekvizita)
  15. Sajra Bajramović – 3.mjesto (bez rekvizita)

U grupnim vježbama zlatne medalje su osvojile:

Grupa 1:

Darija Josipović, Nisa Šečerbegović, Uma Šečerbegović, Ema Mujčinović, Džejla Hujdurović

Grupa 2:

Latifa Džindo, Emina Kalić, Leonarda Crnogorac, Ajna Ćebić, Dania Smajić

Grupa 3:

Lana Dedić, Asja Selimović, Iman Elezović Majra Smajić, Sanela Tabaković, Džana Mehmedović, Una Malkočević, Asja Šibonjić, Nadina Latifović

Grupa 4:

Esma Berbić, Una Baraković, Una Šibonjić, Esma Džindo, Ana Jurić, Zana Duman, Ema Mehinović, Hena Mehinović, Adna Djedović, Asija Mulić

Grupa 5:

Ajna Bajrić, Nadina Mulić, Berina Gušić, Amna Hakić, Dalila Dugonjić, Sajra Ramović, Ajla Tihić

Čestitamo našim gimnastičarkama na jako dobrim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha na sljedećim takmičenjima. Gimnastičarke Slobode već za dvije sedmice nastupaju sa jednom ekipom na međunarodnom turniru u Srbiji a druga ekipa istog dana nastupa na međunarodnom turniru u Sarajevu. Također u aprilu i maju gimnastičarke Slobode će nastupiti na međunarodnom FIG turniru u Ljubljani i međunarodnom turniru u Čikagu (SAD).

 

Posebno se zahvaljujemo sponzorima, koji su podržali naš turnir i koji su pomogli da sve prođe u najboljem redu. Veliko hvala Gradu Tuzla, Ministarstvu za kulturu sport i mlade Tuzlanskog kantona, CPA d.o.o., Plava Poliklinika, stomatološke ordinacije Primadent i Novodent, stomatološka poliklinika Muradbegović, Tehnopetrol d.o.o., Oaza d.o.o.,  Solana d.d.,  Pekara Kabili, Menprom d.o.o., Nova Vita i PC Prva pomoć.

Vezane vijesti

TUZLA