15.5 C
19.05.2024.

Bronznana medalja za bh. stonotenisera Benjamina Zijadića

Benjamin Zijadić stonoteniski reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je broznanu medalju na turniru WTT challengeru (Svjetska serija turnira) održanom u Linzu u Austriji.

U konkurenciji juniora Benjamin je prošao kao prvoplasirani grupnu fazu u kojoj je pobijedio protivnika iz Austrije i Češke rezultatom 3:1. Nakon toga je pobijedio Ukrajinca i obezbijedio plasman među 32 najbolja juniora, potom ponovno u duelu s Ukrajincem pobijedio za ulazak u 16 najboljih.

Zatim je za ulazak u četvrtfinale dominirao nad poljskim igračem rezultatom 3:1. U polufinalu je Zijadić zaustavljen od Poljaka i tako je osvojio bronzanu medalju.
I u starijoj konkurenciji U19 imao je odličan nastup jer je prošao grupnu fazu i plasirao se u glavni žrijeb turnira.

Bh. boje na ovom turniru branile su još Ajna Zlotrg i Emina Cerić koje nisu uspjele proći grupnu fazu. U kategoriji mješovitih parova, Benjamin Zijadić i Emina Cerić prošli su prvo kolo pobjedom nad Mađarima te zaustavljeni od Rumuna.