Pamtite li hitove Neše Leptira?

Tridesetjednogodišnji pjevač i lider beogradske pop rock grupe Poslednja igra leptira Nenad Radulović preminuo je na današnji dan 1990. godine. Neša Leptir, kako su ga zvali, s PIL-om je snimio albume “Napokon ploča” (1982), “Ponovo ploča & druge priče” (1983), “Opet ploča – Srce od meda” (1985), “Grudi moje balkanske” (1986) i “Zajedno smo piškili u pesku” (1987), a nakon što se 1989. grupa razišla uradio je solo album “Niko nema što piton imade”, na kojem je parodirao novokomponirane narodnjake.

Upravo je počeo raditi na svom novom albumu kad mu je dijagnosticiran tumor od kojeg umire poslije nekoliko mjeseci u beogradskoj bolnici. Za spomenuti album uspio je snimiti samo jednu pjesmu, “Modra bajka”, koja je prvi put objavljena 1997. godine na kompilaciji PIL-a “Modra bajka – Best of”. Neša Leptir potpisuje neke od najvećih uspjeha benda, kao što su “Nataša”, “Sličuge”, “Dvadeset i dve”, “Dečko, ajde oladi”, “Grudi moje balkanske”, “Ruska čokolada” i stihovi za “Umiru jeleni”. Ono po čemu je bio posebno omiljen kod publike bile su njegove koncertne improvizacije između pjesama, kada je izvodio skečeve i uspješno imitirao druge poznate pjevače. Sklon parodijama, često ih je unosio i u svoje pjesme, a jedna od poznatijih je “Dolazim za 7, 9, 13… minuta”, komična aluzija na hit Generacije 5 “Dolazim za pet minuta”.

pročitajte i ovo