4 C
27.04.2024.

Muzaferija 16. u Saalbachu

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvajanjem 16. mjestu u finalnoj utrci spusta za Svjetski kup u Saalbachu, završila je najuspješniju sezonu u karijeru.

Muzaferija je sa startnim brojem 20 posljednju utrku sezone okončala na 16. mjestu i tako ostala bez bodova, te je u ukupnom poretku u ovoj disciplini osvojila 24. mjesto sa 69 bodova.

Visočanka je odlično započela utrku i imala najbolje vrijeme na prvom prolazu, na drugom je kasnila samo tri stotinke za pobjednicom, ali nije izdržala u tom ritmu do kraja.

Pobjedu je odnijela Austrijanka Cornelia Huetter čime je došla i do malog kristalnog globusa u ovoj disciplini. Njena najveća konkurentkinja i vodeća do današnje utrke Lara Gut Behrami na kraju je zauzela tek 17. mjesto te je Huetter sa 28 bodova prednosti osvojila titulu u ovoj disciplini.

No, Gut Behrami svakako može biti prezadovoljna ovom sezonom u kojoj je osvojila Veliki kristalni globus za pobjedu u Svjetskom kupu te titule u veleslalomu i superveleslalomu.

Drugo mjesto osvjila je Ilka Štuhec a treće je odnijela italijanka Nicol Delago.