-0 C
Tuzla
30.01.2023.

Rukomet: Francuska, Španija i Švedska osigurale četvrtfinale SP-a

Selekcije Francuske, Španije i Švedske osigurale su plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za rukometaše u Švedskoj i Poljskoj kolo prije kraja drugog kruga takmičenja.

Španci su u grupi I u Krakovu pobijedili Sloveniju sa 31:26 i zadržali stopostotan učinak, kao i Francuzi koji su u drugoj utakmici u grupi očekivano pobijedili Iran sa 41:29, prenosi STA.

U posljednjoj utakmici dana u grupi I Poljska je savladala Crnu Goru sa 27:20.

U grupi II u Göteborgu plasman u četvrtfinale osigurala je Švedska koja je pobjedom nad Islandom 35:30 zadržala maksimalan učinak. Prije toga Portugal je pobijedio Zelenortska Ostrva sa 35:32, dok je Mađarska sa 28:25 savladala Brazil.

Portugal, Island i Mađarska ostaju u borbi za drugo mjesto u grupi i plasman među osam najboljih ekipa. U posljednjem kolu Portugal koji ima pet bodova igra protiv Švedske, dok Island i Mađarska, koji imaju po četiri boda igraju protiv Brazila, odnosno Zelenortskih Ostrva.

U subotu su na rasporedu susreti drugog kola u grupama III i IV. U grupi III u najboljoj poziciji su Njemačka i Norveška koje imaju po šest bodova, dok u grupi IV neporaženi Egipat igra protiv Bahreina koji ima dva boda manje. Branitelja naslova Dansku koja ima bod manje od lidera očekuje meč s Amerikom, a preostaloj utakmici drugog kola Hrvatska igra protiv Belgije.

Rezultati drugog kola:

Grupa I (Krakov):
Slovenija – Španija 26:31 (15:15)
Iran – Francuska 29:41 (14:18)
Crna Gora – Poljska 20:27 (8:11)

Tabela:
1. Francuska 4 4 0 0 137:108 8
2. Španija 4 4 0 0 123:96 8
3. Slovenija 4 2 0 2 127:110 4
4. Poljska 4 1 0 3 97:105 2
5. Crna Gora 4 1 0 3 103:123 2
6. Iran 4 0 0 4 103:149 0

Grupa II (Göteborg):
Zelenortska Ostrva – Portugal 23:35 (12:14)
Brazil – Mađarska 25:28 (14:14)
Island – Švedska 30:35 (16:17)

Tabela:
1. Švedska 4 4 0 0 132:103 8
2. Portugal 4 2 1 1 116:101 5
3. Island 4 2 0 2 128:121 4
4. Mađarska 4 2 0 2 106:117 4
5. Brazil 4 1 1 2 101:110 3
6. Zelenortska Ostrva 4 0 0 4 108:139 0

U subotu, 21. januara, igraju:
Grupa III(Katovice):
15.30 Srbija – Argentina
18.00 Katar – Norveška
20.30 Nizozemska – Njemačka

Tabela:
1. Njemačka 3 3 0 0 104:79 6
2. Norveška 3 3 0 0 90:75 6
3. Nizozemska 3 2 0 1 87:76 4
4. Srbija 3 1 0 2 95:89 2
5. Katar 3 0 0 3 81:97 0
6. Argentina 3 0 0 3 59:100 0

Grupa IV (Malmö):
15.30 Bahrein – Egipat
18.00 Hrvatska – Belgija
20.30 SAD – Danska

Tabela:
1. Egipat 3 3 0 0 99:66 6
2. Danska 3 2 1 0 111:81 5
3. Bahrein 3 2 0 1 83:91 4
4. Hrvatska 3 1 1 1 94:85 3
5. Belgija 3 0 0 3 84:106 0
6. SAD 3 0 0 3 65:107 0

POSLJEDNJE DODANO