5 C
19.04.2024.

Sloboda bez četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine

Fudbaleri dobojske Sloge plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas nakon boljeg izvođenja jedanesteraca eliminisali Slobodu iz Tuzle.

Poslije 90 odigranih minuta bilo je 1:1, a nakon udaraca sa bijele tačke Dobojlije su slavile rezultatom 8:7.

Sloboda je u 8. minuti preko Adi Alića pogodila okvir gola Sloge, a prethodno je Bukvić dobro reagovao ispred svog gola.

U 11. minuti raduju se fudbaleri iz Tuzle. Alić je asistent, a siguran realizator bio je Stojan Vranješ.

Sa minimalnom prednošću Slobode okončano je prvih 45. minuta.

Sloga izjednačava u 61. minuti iz jedanesterca. Siguran izvođač bio je Karlo Stapić.

U finišu Sloboda je zaprijetila preko Nikole Komazeca, ali se mreža Sloge nije zatresla.

Uslijedilo je izvođenje jedanesteraca, a u osmoj seriji Melvin Osmić je šutirao jako, ali preko gola i slavlje Dobojlija je moglo početi.

Sloga se plasirala u četvrtfinale, a iste ekipe odigrat će i prvu utakmicu nastavka Premijer lige BiH, ali će Dobojlije tada imati ulogu domaćina.