Zbog izvođenja sanacionih radova na mostu Gorica, za saobraćaj je zatvorena lijeva cijev tunela 1. mart na dionici autoputa A-1 Zenica-Sarajevo, a vozila saobraćaju dvosmjerno kroz desnu tunelsku cijev.
Sporije zbog radova tokom dana saobraća se na magistralnim putevima: Bihać-Kamenica, Stup-Blažuj, Kiseljak-Busovača, Travnik-Vitez, Ripač-Dubovsko, na ulazu u Bugojno (iz smjera Rostova), kao i na ulazu u Hadžiće.
Zbog slijeganja ceste na ulazu u Vinac iz smjera Donjeg Vakufa (M-5/16 Donji Vakuf-Jajce) u funkciji je samo jedna traka, a brzina je ograničena na 20 km/h.
Na dionici regionalnog puta od mjesta Ravno prema magistralnom putu Ljubinje-Trebinje (M-6) saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce.
Zbog sanacionih radova zatvoren je most na ulazu u Nemilu (spoj M-17 sa R-473), a vozila saobraćaju preko raskrsnice u Topčić Polju.
Na graničnim prielazima promet putničkih vozila povremeno je pojačan, ali zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta.
MAGISTRALNE CESTE
Bihać-Kamenica
Zbog sanacionih radova saobraća se usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila.
Vitez-Travnik
U toku su radovi na sanaciji kolovoza u mjestu Nova Bila, zbog čega se u vremenu od 18 sati do 06 sati ujutro na ovom lokalitetu saobraća usporeno, jednom trakom.
Ripač-Dubovsko
U toku su radovi na izgradnji trake za spora vozila, zbog čega se od 07 do 17 sati saobraća naizmjenično, jednom trakom.
Žegulja-Ljubinje
Zbog radova na magistralnom putu, (dionica Podvrsnik-Ljubinje) saobraća se usporeno, jednom trakom.
Livno-Renjići
U toku radovi na izgradnji priključne ceste za potrebe Vjetroelektrane, zbog čega se saobraća usporeno (postavljeni semafori).
Rostovo-Bugojno
Zbog izgradnje kružnog toka na ulazu u Bugojno, od 07 do 17:30 sati radnim danima saobraća se usporeno, jednom trakom.
Raskrsnica M17-Hadžići
Zbog radova na izgradnji kružnog toka na raskrsnici magistralnog puta M-17 prema Hadžićima, vozila će na ovom dijelu puta saobraćati usporeno.
Stup-Blažuj (most na Ilidži)
Zbog radova na mostu na Ilidži (M-17 Stup-Blažuj), saobraćaj se iz smjera Blažuja preusmjerava kroz naselje Lužani, dok se iz smjera Ilidže saobraća preko mosta (u funkciji je jedna traka na mostu).
Semizovac-Olovo (Čevljanovići-Nišići)
Zbog radova na rekonstrukciji kosina i izgradnji trake za spora vozila na magistralnom putu Semizovac-Olovo, dionici Čevljanovići-Nišići, od 08 do 16 sati povremeno se saobraća jednom trakom.
Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje
Zbog brojnih odrona i opasnosti od klizišta na magistralnom putu Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje putnička vozila saobraćaju otežano, dok teretna ne mogu proći.
Foča-Goražde (Filipovići)
Zbog većeg klizišta na magistralnom putu Foča-Goražde, kod mjesta Filipovići, saobraća se otežano, jednom trakom.
Donji Vakuf-Jajce (Vinac)
Zbog slijeganja ceste na ulazu u Vinac iz smjera Donjeg Vakufa (M-5/16 Donji Vakuf-Jajce) u funkciji je samo jedna traka, brzina je ograničena na 20 km/h.