26 C
16.06.2024.

KK Sensei: 35 medalja iz Bugojna, Bijeljine, Usore i Pančeva

Proteklog vikenda takmičari KK Sensei Turija, imali su naporan vikend gdje su nastupili na četiri međunarodna karate turnira u Bugojnu, Bijeljini, Usori i Pančevu (Srbija) gdje su ukupno osvojili 35 medalja, 13 zlatnih 9 srebrenih i 13 bronzanih.

Prvog dana vikenda mladi takmičari KK Sensei nastupali su u Bugojnu na “Futura Kupu 2023” na kojem se okupilo oko 570 takmičara iz 51 kluba, BiH, Crne Gore i Hrvatske, gdje je osvojeno osam medalja medalja, tri zlatne, tri srebrene i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su: Maid Nukić u borbama 10.god. do 30kg, Adin Hodžić u borbama 11.god. preko 50kg i Adin Hodžić u borbama 12.god. preko 52kg.

Srebrene medalje osvojili su: Armin Halilović u borbama 11.god do 35kg, Armin Halilović u borbama 12.god. do 37kg, i Amar Muratović u borbama 13.god. do 50kg.

Dok su bronzane medalje osvojili: Maid Nukić u borbama, 11.god. do 35kg i Mija Hamustafić u borbama 13.god. do 49kg.

Istog dana u Bijeljini na međunarodnom turniru “VI Trofej Bijeljine” na kojem se okupilo 770 takmičara iz 9 država, nastupali su stariji takmičari I osvojili sedam medalja, dvije zlatne, jednu srebrenu i četiri bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su: Haris Halilović u borbama seniori do 75kg, i Amar Hodžić u borbama juniori do 76kg,

Srebrenu medalju osvojila je Merima Mehmedović u borbama juniorke do 66kg.

Dok su bronzane medalje osvojili: Haris Halilović u borbama seniori – open Amar Hodžić u borbama, junior – open, Merima Mehmedović u borbama juniorke – open i Amra Halilović u borbama kadetkinje do 54kg.

Drugog dana vikenda mladi takmičari KK Sensei nastupali su u Usori, na karate kupu “Karate sport prijateljstva” gdje se okupilo 560 takmičara iz 41 kluba BiH, i osvojili 13 medalja, 4 zlatne, 4 srebrene I 5 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Maid Nukić u borbama 10.god. do 30kg Eldar Ikanović u borbama 11.god do 45kg, Armin Halilović u borbama 12.god. do 37kg, i Adin Hodžić u borbama 12.godč preko 52kg,

Srebrene medalje osvojili su Maid Nukić u Katama 10.god. Adin Hodžić u borbama 11.god preko 50kg, i Adna Alić borbama, 12.god preko 50kg,

Bronzane medalje osvojili su: Edin Delmanović u borbama, 13.god. do 55kg Sara Imširović u katama 8.god. Eldar Ikanović u katama 12.god. Azra Mujagić u Katama 8.god. Lejna Murgić u borbama 10.god. do 30kg i Sedin Delmanović u Katama 7.god. žuti pojas.

Istog dana u Pančevu (Srbija) nastupali su stariji takmičari na međunarodnom karate turniru “Mladost 2023” na kojem se okupilo 460 takmičara iz 43 kluba iz Srbije, BiH i Rumunije na kojem je osvojeno sedam medalja, četiri zlatne, jedna srebrena i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su: Haris Halilović u borbama, seniori do 75kg, Amar Hodžić u borbama junior do 76kg, Merima Mehmedović u borbama juniorke do 59kg Ženska juniorska ekipa u borbama (Merima Mehmedović, Medina Baraković, Amina Huskić I Amra Halilović) Srebrenu medalju osvojila je Amina Huskić u borbama, juniorke preko 59kg, Dok su bronzane medalje osvojili Amra Halilović u borbama kadetkinje do 54kg i Medina Baraković u borbama, juniorke preko 66kg.