20 C
13.05.2024.

KK Winner Tuzla uspješan na Državnom prvenstvu za pionire

U Zenici je jučer održano Državno prvenstvo u karateu za pionire, na kojem je učestvovalo 789 takmičara iz 115 karate klubova.

U ukupnom plasmanu, KK Winner iz Tuzle se plasirao na 18 mjesto, a takmičari su postigli slijedeće rezultati:

Zlatnu medalju osvojila je Lamija Demirović, borbe djevojčice 11 godina -40kg, rebrenu medalju osvojio je Kenan Kovačević, kate dječaci 11 godina, dok su bronzane medalje osvojili: Armela Bešić, kate djevojčice 8 godina i Kate ekipno dječaci 10/11 godina u sastavu Kenan Kovačević, Ervin Memić i Vedad Muslić.

Također, vrijedno pomena su ostvarena peta mjesta: Dunja Mujanović kate djevojčice 12 godina, Vedad Muslić kate dječaci 10 godina i Arsen Dervišević borbe dječaci 12 godina -52 kg.

– Onima koji nisu ostvarili plasman, slijedeći putželimo više sportske sreće. Naredno takmičenje nas očekuje Balkansko prvenstvo u Turskoj u sklopu pionirske karate reprezentacije. Čestitamo našim Winnerovcima – istakli su iz KK Winner.