20 C
Tuzla
28.03.2024.

Rukometaši Slobode nadigrali Izviđač

Rukometaši tuzlanske Slobode u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u maloj dvorani Mejdan su nadigrali Izviđač iz Ljubuškog 39:35 (17:14).

Za tuzlanski klub ovo je sedma pobjeda u nizu, a za Izviđač prvi poraz u cijeloj sezoni.

Sloboda je od početka utakmice diktirala ritam, a utakmica je prelomljena u 20. minuti kod rezultata 9:9. Domaći tim vrlo brzo odlazi na 15:11, a na poluvremenu imaju 17:14.

U drugom dijelu Sloboda je igrala još efikasnije, pa su u 50. minuti stigli do 35:26. Gosti su se do kraja izborili za časniji poraz, odnosno konačnih 39:35.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Benjamin Čičkušić sa 12 i Haris Buljina sa 11 pogodaka, a kod Izviđača Milan Vukšić sa 9 i Marijan Šaravanja sa 8 pogodaka.

Izviđač je ostao na prvoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, a Sloboda je sada drugoplasirana sa 27 bodova koliko ima i trebinjski Leotar.