Sarajevo – Ploče voz ponovo u saobraćaju, Tuzlaci stigli na jednodnevni izlet

Sarajevo – Ploče voz ponovo saobraća, a među prvim putnicima na ovoj liniji bili su penzioneri iz Tuzle koji su uživali u jednodnevnom izletu.

Grupa penzionera iz Tuzle, uz nekoliko mlađih putnika, jučer u ranim jutarnjim satima krenula je na jednodnevni izlet u Ploče. Polazak je bio u tri sata iza ponoći, a nakon vožnje autobusom do Sarajeva, putnici su nastavili vozom prema jugu.

Dolaskom u Ploče dočekao ih je vodič koji im je predstavio grad, nakon čega su se zajedno s predstavnicima Turističke zajednice uputili na Gradsku plažu, gdje su proveli dan u kupanju i odmoru. Posebnu emociju izazvalo je prisustvo bivših rudara tuzlanskog rudnika soli, koji već tradicionalno posjećuju ovaj dalmatinski grad, dok je najmlađi učesnik puta bio mali Tarik.

https://ploce.com.hr/wp-content/uploads/2025/08/533642394_1369445218515192_8325911114127425961_n-1536x1152.jpg

Iz Turističke zajednice Ploče poručili su da se raduju posjeti i zahvalili gostima iz Tuzle na druženju, uz poruku rudarima – sretno.

https://i2.wp.com/www.zfbh.ba/wp-content/uploads/2025/05/024.jpg?w=1920&ssl=1

Voz Sarajevo – Ploče ponovo u saobraćaju

Podsjećamo, međunarodni sezonski putnički voz na relaciji Sarajevo – Ploče – Sarajevo saobraća od 27. juna do 31. augusta 2025. godine petkom, subotom i nedjeljom. Polazak iz Sarajeva je u 7:15, a dolazak u Ploče u 10:36. Povratak je planiran u 18:26, a dolazak u Sarajevo u 21:54.

Karte se kupuju na prodajnim mjestima u Sarajevu, Hadžićima, Konjicu, Mostaru i Čapljini, a potrebno ih je nabaviti najkasnije dan prije putovanja do 12 sati, uz ostavljanje ličnih podataka zbog carinske kontrole. Cijena karte u jednom smjeru iznosi 25 KM, dok je povratna 41,40 KM. Penzioneri, studenti, novinari i grupe od šest i više putnika imaju popust od 30 posto, dok djeca od 4 do 12 godina, slijepe osobe sa pratnjom i grupe od 30 i više putnika ostvaruju 50 posto popusta.

pročitajte i ovo