15.5 C
01.05.2024.

Tuzlanski atletičari pobjednici na 25. Međunarodnoj uličnoj trci u Prnjavoru

Tokom proteklog vikenda atletičari AK “Sloboda Tehnograd” nastupili su na tradicionalnoj Međunarodnoj uličnoj trci u Prnjavoru, koja je ove godine održana jubilarni 25. put.

Članovi AK Sloboda Tehnograd Nikola Pavljašević, Ajna Nezirovac i Ilma Alibašić ostvarili su odlične rezultate.

Nikola Pavljašević je pobijedio u trkama na 1200 m u kategoriji stariji pioniri i 600 m za 8. i 9. razrede osnovnih škola i osvojio dva pobjednička pehara. Nakon drugog mjesta na “Belom krosu” u Beogradu, Nikola je nastavio sa odličnim rezultatima, na samom početku atletske sezone.

Ajna Nezirovac je pobijedila u trci na 500 m u kategoriji 6. i 7. razreda, osvojivši pobjednički pehar i zlatnu medalju.

Ilma Albašić, kao jedan od najmlađih učesnika ovogodišnjeg prnjavorskog praznika atletike, osvojila je treće mjesto u humanitarnoj trci i 10. mjesto u trci na 100 metara za djevojčice rođene 2018. godine i mlađe.

Tokom predstojećeg vikenda takmičari ovog kluba nastupiće na Međunarodnom atletskom mitingu “Trofej Bijeljine”, koji će u subotu biti održan na stadionu Etno sela “Stanišić” u Bijeljini.