11.7 C
25.04.2024.

/FOTO/U Tuzli održan 25. TK-a Open

U subotu je održan 25. TK-a Open, jedan od najstarijih karate takmičenja u Bosni i Hercegovini, koje se održava povodom 1. marta Dana nezavisnosti. Tuzla je imala priliku ugostiti više od 630 učesnika iz 50 klubova sa prostora BiH, Srbije, Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Crne Gore. Najuspješniji klub bio je KBS Tuzla (domaćin turnira), dok su od gostujućih klubova najuspješniji bili takmičari KK Champion Ilidža, drugo mjesto je pripalo KK “Do” Tuzla, dok je trećeplasirani bio Beogradski karate savez. Najuspješniji takmičari na turniri bili su Iman Hamzić iz KBS “Tuzla” i Ajnur Ibrahimović iz KK “Tempo” Gradačac. U sklopu TK-a Opena se svake godine održava i takmičenje za novčane nagrade u apsolutnoj seniorskoj kategoriji za žene i muškarce, koji nosi naziv Memorijal Fuad Hadžiavdić- Fudo u čast velikom društveno političkog radnika koji je svojim radom ostavio neizbrisiv trag.U apsolutnoj kategoriji prvo mjesto je osvojio Rijad Džuho iz Sarajeva, drugo Haris Muradbašić KBS “Orrka” Lukavac. Kod djevojaka pobjednica je bila Emina Sipović iz KK “Ippon” Sarajevo drugo mjesto je osvojila Amina Fejzić iz KBS “ Tuzla”, dok su trećeplasirane bile Nejra Sipović KK “Ippon” sarajevo i Stefani Krešić KK “Do” Tuzla.