15 C
01.05.2024.

Juniori remizirali sa prvotimcima Bosne iz Kalesije

U trećoj prijateljskoj utakmici pred nastavak sezone, juniorska selekcija FK Slobode remizirala je sa prvotimcima Bosne iz Kalesije 2:2.

Početak utakmice protekao je u početnom ispitavnju snaga. Igralo se pretežno na sredini terena. Gosti su imali blagu terensku inicijativu, no bez većih prilika na obje strane. Gosti su prvi došli u vodstvo preko Ahmetovića. Nakon prekida najbolje se snašao u šesnaestercu Slobodinog tima i pogodio mrežu Brkića.

Nedugo zatim bilo je 0:2. Ahmetović je iskoristio neopreznost Brkića i pogodio za veliku radost gostujućeg tima i veliku prednost. Do kraja prvog poluvremena viđeno je po nekoliko prilika na obje strane, a crveno-crni su uspjeli smanjiti zaostatak.

Najprije vrijedi istaći pokušaj Kovačevića koji je nakon kornera bio neprecizan, međutim nekoliko trenutaka kasnije uspio se iskupiti za propuštenu priliku. Odlična akcija izabranika Gradimira Crnogorca krunisana je pogotkom. Hasanović je uposlio Babovića koji zajedno sa Kovačevićem izlazi pred golmana Tufekčića. Babović je bio nesebičan, uposlio Kovačevića koji nije imao težak zadatak i loptu šalje u protivničku mrežu za 1:2. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta crveno-crni su bili konkretnija ekipa na terenu, stvarali šanse, a to im se isplatilo. Aličić je nakon solo prodora, šutirao sa vrha šesnaesterca i matirao protivničkog golmana za 2:2, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Ovo je ujedno bio treći remi juniora Slobode u isto toliko odigranih prijateljskih susreta. Osim jučerašnjeg susreta remizirali su sa Zvijezdom 09 2:2, dok su sa Radnikom iz Bijeljine odigrali  1:1. Nastavljaju se pripremati za nastavak sezone na pomoćnom terenu stadiona Tušanj.