3.9 C
Tuzla
19.04.2024.

Tuzla City poražen u prvoj provjeri

Tuzla City je jučer odigrao prvu test utakmicu protiv srbijanskog prvoligaša Loznice. Trener Bošnjaković je u ovome duelu testirao dvije različite postave koje su dobile po poluvrijeme.

U prvom poluvremenu su igrali: Fejzić – Bošković, Ristić, Hasanbegovic, Perić – Karić, Gavrić – Mujarić, Aquino, Burić – Mujanović.

U ujednačenoj igri gosti su imali bolje prilike ali golman Fejzić je u dva navrata dobro reagirao u situaciji “jedan na jedan” pa su mreže mirovale nakon prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu izašla je nova postava: Vidaković – Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić – Karjašević, Diaby, Nukić, Kuzmanović – Mehmedović i Hadžić.

Plavi su kontrolirali igru, stvarali prilike od kojih  je Hadžić u dva navrata imao stopostotne prilike ali nijedna nije završila u golu. Ali zato jesu one gostujuće kada su Ivanović i Kanga glavom dobro reagovali na centaršuteve s desne strane za konačnih 0:2.

Naredna provjera je u subotu protiv Zvijezde 09.