Treći dan Kaleidoskopa donosi koncert u Parku kod Muzičke škole

U četvrtak, 24. jula, nastavlja se treći dan 15. Kaleidoskop festivala, koji i ove godine okuplja ljubitelje savremene umjetnosti, muzike i kreativnog izraza u srcu Tuzle. Program se nastavlja nizom sadržaja na više gradskih lokacija, a ulaz je, kao i do sada, besplatan za sve posjetitelje.

Street Art radionice u Parku kod Muzičke škole biće otvorene od 10 do 12 i od 16 do 23 sata, dok će se Kaleidoskop Art Market, koji okuplja lokalne umjetnike i kreativce, održavati u Gradskom parku u terminu od 17 do 23 sata.

Poseban segment današnjeg programa rezervisan je za Kuću plamena mira, gdje će se od 18 sati održati razgovor s Emirom Šehanovićem, jednim od najistaknutijih savremenih umjetnika s ovih prostora. Tuzlak koji je svoju umjetničku karijeru započeo kroz street art, danas stvara u formi skulpture, instalacija, digitalnog printa i site-specific umjetnosti.

Njegov rad istražuje složen odnos između tehnologije i prirode, pitanja budućnosti bez čovjeka, te invaziju vještačke inteligencije na prirodni svijet.

Muzički dio programa počinje u 19 sati u Parku kod Muzičke škole, gdje publiku očekuju nastupi bendova LAST NERVE, ANIME TORMENT, 1000 GODINA, JELUSICK i SOUL CREMATION. Koncerti će trajati do jedan sat iza ponoći.

Treći dan Kaleidoskopa nastavlja da potvrđuje reputaciju ovog festivala kao jedne od najvažnijih kulturnih platformi u regiji, s programom koji spaja savremenu umjetnost, muzičku energiju i javni prostor u snažno iskustvo za sve generacije.

pročitajte i ovo