8 C
29.04.2024.

Eko-ronilačka grupa invalida iz Lukavca osvojila drugo mjesto na Međunarodnom kupu

U subotu 23. septembra 2023 godine u organizaciji ronilačkog kluba „Roniti se mora“ iz Bele Crkve održan je 8. Međunarodni kup i Prvenstvo Vojvodine u podvodnoj fotografiji. Učešće na ovom kupu su uzeli podvodni fotografi iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Takmičilo se u kategorijama DSLR i Kompakt aparata.

U ekipnom plasmanu KPA Bela Crkva sa 128 bodova je zauzela 1.mjesto, Eko-ronilačka grupa invalida iz Lukavca sa 100 bodova 2.mjesto, dok je 3.mjesto sa 89 bodova pripalo domaćinu RK“Roniti se mora“.

U kategoriji DSLR aparata najuspješniji je bio Bilal Šarić (Eko-ronilačka grupa invalida), sa 66 bodova, 2.mjesto David Damjanović (KPA Bela Crkva) sa 65 bodova, a 3.mjesto je osvojio Dušan Brković (RK“Danubinus spasilac“ Novi Sad) sa 54 boda.

U kategoriji Kompakt aparata 1.mjesto sa 63 boda osvojio je Marko Lazarević (KPA Bela Crkva), 2.mjesto Jovan Petrovski (RK„Roniti se mora“ Bela Crkva) sa 61 bod, a 3.mjesto je pripalo Marku Obradoviću sa 58 boda (KPA Bela Crkva).

Igor Obradović (KPA Bela Crkva) je osvojio glavnu nagradu za Best of Show fotografiju – Makro.

„Mi već godinama učestvujemo na takmičenjima u podvodnoj fotografiji u Beloj Crkvi i ostvarujemo zapažene rezultate. Svake godine u maju i septembru mjesecu u organizacija dva ronilačka kluba iz Bele Crkve se održava Međunarodni kup i Prvenstvo Vojvodine i Srbije. Bela Crkva ima nekoliko jezera koja su nastala nakon eksploatacije  šljunka. Glavno jezero je odličan primjer kako se od ovakvih jezera može napraviti izuzetno posjećena turistička lokacija. Uređena plaža i obala jezera omogućavaju ugodan boravak i daju priliku za razvoj turizma u sredini koja se prvenstveno bavi poljoprivredom. Jezero Kop Šićki Brod je jedno od najbistrijih jezera u regionu i nadamo se da će u neko skorije vrijeme na ovoj lokaciji biti uređeno izletište i zona za rekreaciju, na radost svih nas koji se bavimo sportovima na vodi“ navodi se u saopštenju Eko-ronilačke grupe invalida.