25.5 C
19.05.2024.

Treći poraz bh. rukometaša na Yellow Cup-u

Nakon što su deklasirani od Argentine (32:23) i Švicarske (39:21), bh. rukometaši izgubili su i od Ruminije rezultatom 29:19.

“Sama činjenica da je u prvom poluvremenu postignuto tek 16 golova najbolje govori o stanju ove dvije ekipe, no poražavajuće je da je Bosna i Hercegovina ponovo ta koja je u popriličnom rezultatskom zaostatku.” – istaknuto je na FB Stranici Rukometnog saveza BiH.

bh. rukometaši sustret protiv Rumunije YELLOw CUp

Zmajevi su u drugom poluvremenu protiv Argentine i Švicarske postigli 9, odnosno 7 golova, tako da je subotnje poluvrijeme sa Rumunijom i šest postignutih pogodaka za 30 minuta igre je najgore poluvrijeme koje su bh. rukometaši odigrali na Yellow Cupu, a vjerovatno i u dugo vremena.

Do početka Evropskog prvenstva ostala su 4 dana, a bh. rukometaši ga dočekuju u nešto lošijoj formi. U jučerašnjem susretu selektor Smajlagić nije mogao računati na Nedima Hadžića i Mario Pavlak, koji su se povrijedili u susretu protiv Švicarske, u susretu protiv Ruminije nisu igrali ni Senjamin Burić i Marko Panić, također, zbog povreda.

Naši rukometaši u utorak putuju za Mannheim, gdje će 11. januara igrati meč protiv branioca titule evropskog prvaka – Švedske. Dva dana kasnije igramo protiv Nizozemske, a grupnu fazu ćemo okončati 15. januara protiv Gruzije.