Pojačan saobraćaj širom BiH: Klizav kolovoz kod Nemile i duge kolone na granicama

Iz BIHAMK-a upozoravaju vozače na otežano odvijanje saobraćaja na kružnom toku u Nemili, kod izlaza na autocestu A-1, gdje je zbog izljevanja masne tečnosti kolovoz postao izrazito klizav. Dežurne ekipe upućene su na teren, a vozačima se savjetuje maksimalan oprez prilikom prolaska ovom dionicom.

Pojačan intenzitet saobraćaja zabilježen je i na svim prilazima Sarajevu zbog velikog muzičkog događaja koji je privukao veliki broj posjetilaca. Na naplatnim rampama i prilaznim autocestama formirane su duže kolone vozila, pa se očekuju povremena zadržavanja.

Duge kolone putničkih vozila na ulazu u Bosnu i Hercegovinu evidentirane su na graničnim prelazima Kamensko, Prisika/Aržano, Doljani/Metković i Ivanica/Brgat, dok se na izlazu iz zemlje najduže čeka na prelazima Šamac, Pavlovića most, Rača i Klobuk/Ilino brdo. Na ostalim graničnim prelazima promet je pojačan, ali zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta.

BIHAMK podsjeća da su zbog radova i dalje na snazi izmjene režima saobraćaja na više putnih pravaca, uključujući dionice autoceste A-1 i pojedine magistralne ceste.

Vozačima se zbog visokih temperatura preporučuje da izbjegavaju putovanja u najtoplijem dijelu dana, prave češće pauze i prije polaska provjere stanje na cestama i graničnim prelazima.

pročitajte i ovo