22.8 C
02.05.2024.

Bakir Musić iz AK ”Sloboda-Tehnograd” najuspješniji takmičar atletskog prvenstva BiH za juniore

U Zenici je proteklog vikenda održano Pojedinačno prvenstvo BiH u atletici za juniore, na kojem je nastupilo više stotina takmičara iz svih bosanskohercegovačkih atletskih klubova.

Atletičari AK Sloboda Tehnograd bili su izuzetno uspješni sa ukupno osvojenih 16 medalja.

U nedjelju su titule državnih juniorskih prvaka za 2023. osvojili Bakir Musić u trci na 200 m sa novim ličnim rekordom 22:49 s, muška štafeta AK Soboda – Tehnograd 4×400 m /  Baković Bakir, Džinić Enes, Džinić Alija, Musić Bakir sa vremenom 3:30,06

Peto mjesto i lični rekord je ostvarila Ema Mešković na 200m – 26.48

Prvog dana ovog prvenstva Bakir Baković je u svojoj grupi bio prvoplasirani sa vremenom 11.11s, a kasnije u finalnoj trci je završio na  prvoj poziciji sa vremenom 11.03s i osvojio je titulu Prvaka BiH u trci na 100m.

U istoj trci u polufinalu, Alija Džinić je završio prvi u svojoj polufinalnoj grupi 11,39s, u finalu je ponovio isti rezultat što mu je bilo dovoljno za drugu poziciju.

U trci na 400 m, pobjednik je Bakir Musić sa vremenom 50,87s, a drugoplasirani je Enes Džinić sa vremenom 51,01

U konkurenciji djevojaka, Ema Mešković je trku na 400 m istrčala za 1:00,33

U trci na 1500 m, Amer Bećirović je osvojio treću poziciju sa vremenom 4:23,22

U trci na 3000m STIPL, prvo mjesto je osvojila Ena Bećirović istrčavši trku za 12:07,70, a drugoplasirana je Elma Hasanbašić sa vremenom 12:11,69

Štafeta 4×100 metara je osvojila prvo mjesto sa vremenom 43,69

Najuspješniji takmičar kluba je Bakir Musić, sa novim ličnim rekordom i rezultatom sezone i osvojene 4 zlatne medalje, dok je Bakir Baković sa rezultatom 11.03 na 100m ostvario najbolji rezultat prvenstva.