5 C
19.04.2024.

Prekinut pobjednički niz Slobode, pobjeda Borca u Banjaluci

Košarkaši Slobode drugi dio ligaškog prvenstva započeli su u dvorani Borik gdje ih je dočekala ekipa Borca. Banjalučki tim je na otvaranju prvenstva savladao crveno-crni tim u Mejdanu, a isto su ponovili i na startu drugog dijela pred domaćim navijačima, ovoga puta uvjerljivijim rezultatom. Iako su gosti u prvih šest minuta utakmice ostavili domaćina na svega tri postignuta poena, igrači Borca brzo su konsolidovali svoje redove i već nakon prvih deset minuta ostvarili prednost, a u drugoj dionici i potpuno prelomili susret. Sloboda je statistički bila bolja u skok igri, ali znatno bolji procenti šuta iz igre za dva i tri poena domaćinu su olakšali put do nove, jedanaeste pobjede ove sezone.

Sloboda je puno bolje otvorila susret i u prvih pet minuta ostvarili su prednost ponajviše zahvaljujući prilično indisponiranom domaćinu u uvodnim minutama utakmice. Prednost gostiju nije dugo trajala jer su košarkaši Borca već do prve pauze uspjeli preokrenuti rezultat i ostvariti prednost od sedam poena razlike. Nakon što su pronašli svoju napadačku igru u prvom periodu igre, u drugoj dionici dižu agresivnost u odbrani koja Slobodu u drugih deset minuta ostavlja na svega sedam postignutih poena za četvrtinu te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 52:26.

Veliki rezultatski zaostatak gosti su uspjeli smanjiti u nastavku, tačnije u trećoj četvrtini u kojoj su košarkaši Slobode bili rezultatski bolji, ali Borac je još uvijek imao značajnu prednost na svom kontu. Ipak, domaći nisu ništa prepuštali slučaju pa su u posljednjoj dionici utakmice ponovili svoju igru iz prvog poluvremena na koju Sloboda nije imala odgovor. Gosti do kraja nisu uspjeli ugroziti pitanje pobjednika i konačan rezultat susreta u Boriku glasio je 95:69 za ekipu Borca koja je prekinula niz od tri pobjede crveno-crnih u svim takmičenjima i time upisala svoj šesti ligaški poraz ove sezone.

Najefikasniji u sinoćnjem porazu Slobode bio je Zoran Talley sa 15 dok je Nikola Jeftić imao 14 poena. Dvocifreni su bili još Đorđe Lelić sa 13 te Adi Alikadić sa 11 postignutih poena. Vrijedi istaknuti Nedima Omerovića koji je postigao pet poena i uhvatio 13 skokova, kao i debitantski nastup pojačanja u centarskoj liniji, mladog Reufa Livadića, koji je upisao prve minute u dresu Slobode. Borac je u svojim redovima imao pet dvocifrenih igrača, a najzapaženiju ulogu imali su Dušan Tanasković sa 15 postignutih poena te Vuk Bošković sa 14 ubačenih poena.

Crveno-crni su novim porazom u Boriku još jednom ove sezone izjednačili omjer pobjeda i poraza kojih sada imaju po šest. Borac je ostao na jednom porazu ove sezone i nakon sinoćnjeg ogleda sa Slobodom ubilježio je svoj 11. trijumf. Košarkaše Slobode prije utakmice 13. kola, u kojoj idućeg vikenda dočekuju ekipu Budućnosti iz Bijeljine, očekuje susret polufinala kupa sistema “A” u Žepču gdje će snage odmjeriti sa prvoplasiranim timom A1 lige, ekipom Orlovika.