U Tuzlanskom kantonu danas pretežno vedro i toplo, sa umjerenim vjetrom jugozapadnog smjera. Temperature će varirati od 19 do 30 stepeni, najniže u jutarnjim i večernjim satima, a najviše tokom podneva. U Gradačacu i Kladnju mogući su kratkotrajni pljuskovi tokom poslijepodnevnih sati. Upozorenje: Lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom aktivan je do 17:00 sati.
Narednih sedam dana u TK očekuje se toplo i suho vrijeme u prvoj polovini sedmice, sa temperaturama do 34 stepeni. Od petka, 4. Jula, povećava se vjerovatnoća pljuskova, posebno u središnjim i planinskim dijelovima. Subota i nedjelja će biti obilježene obilnijim padavinama, sa mogućim grmljavinama. Dnevne temperature će se kretati između 28 i 34 stepeni, a noćne od 19 do 23 stepeni.
U narednih petnaest dana u TK očekuje se postepeno smanjenje temperatura i povećanje padavina. Prva sedmica će biti toplija sa povremenim pljuskovima, dok će druga sedmica biti hladnija sa češćim padavinama. Temperature će se kretati od 28 do 37 stepeni u prvoj sedmici, dok će u drugoj sedmici varirati između 28 i 32 stepeni. Noći će ostati blage sa temperaturama od 19 do 24 stepeni. Očekuje se povećana vlažnost vazduha tokom druge sedmice.
Pratite aktuelnu vremensku prognozu na vremenskaprognoza.ba/Tuzla