Ivona Banović, porijeklom iz Donjih Dubrava koja živi u Salzburgu, uskoro bi trebala izaći iz bolnice nakon što se liječila od posljedica moždanog udara.
Ivona je rođena 1995. godine i majka je dvoje male djece, a njeni prijatelji i ljudi velikog srca žele joj pokazati da u ovom teškom periodu nije sama.
Pokrenuta je akcija prikupljanja dobrovoljnih priloga kako bi Ivonu po izlasku iz bolnice dočekao lijep poklon, znak pažnje i podrške koji bi joj barem malo uljepšao početak oporavka.
Kako navode organizatori, cilj nije samo prikupiti novac za poklon, nego Ivoni poslati poruku da ima ljude koji misle na nju i koji žele da njen povratak iz bolnice bude ispunjen toplinom, pažnjom i osmijehom.
Svi koji žele učestvovati mogu dati dobrovoljni prilog, bez obzira na iznos. Svaka uplata je dobrodošla i predstavlja dio zajedničke želje da Ivona Banović osjeti podršku u trenutku kada joj ona mnogo znači.
Uplate se mogu izvršiti putem PayPal linka:
https://www.paypal.com/pool/9qlFn89b0F?sr=wccr
Organizatori se zahvaljuju svima koji će se odazvati ovoj humanoj gesti, uz poruku da zajedno možemo učiniti da Ivona Banović po izlasku iz bolnice zna da nije sama i da je okružena ljudima koji joj žele što brži i ljepši oporavak.

