3.9 C
Tuzla
19.04.2024.

Fudbaleri Slobode pobijedili Leotar

Fudbaleri tuzlanske Slobode upisali su pobjedu nad Leotarom u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 (1:0).

Tuzlanski fudbaleri su na stadionu Tušanj odigrali prvu utakmicu nakon devetomjesečne pauze i stigli do veoma vrijedna tri boda u borbi za opstanak.

Domaći su došli do prednosti iz jedanesterca. U 5. minuti u šesnaestercu Leotara je na nepropisan način zaustavljen Stojan Vranješ, a isti fudbaler je s bijele tačke pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja poluvremena ekipe nije bilo obiljnijih prilika, a Sloboda i Leotar imali su periode igre sa blagom inicijativom.

Sloboda drugi dio otvara kao i prvi. Agilnije i ofanzivnije, a kao plod takve igre je i gol u 52. minuti. Iskusni Said Husejinović je odlično uposlio Vranješa, koji postiže gol za 2:0.

Husejinović je u 58. minuti uposlio i Adija Alića, ali on nije pogodio mrežu Trebinjaca.

Sloboda je kontrolisala utakmicu do 85. minute, ali je Milan Aćimović pogodio za 2:1 i unio zebnju među fudbalere i navijače Tuzlaka. Ipak do kraja Sloboda je sačuvala svoju mrežu i ostvarila zasluženu pobjedu.