8.9 C
28.04.2024.

Muzaferija 13. u pretposljednjem superveleslalomu sezone

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 13. mjesto u pretposljednjoj utrci superveleslaloma za Svjetski kup u alpskom skijanju, voženoj u norveškom ski centru Kvitfjell.

Muzaferija je ostvarila još jedan dobar rezultat u izuzetno teškim uvjetima za skijanje, u utrci koja je nekoliko puta prekidana zbog magle. U utrku je ušla sa dosad najboljih smartnim brojem 23 i završila je u vremenu 1.33,09, što je za 1.79 sekundi lošije od pobjednice, Federice Brignone.

Italijanka je slavila ispred Švicarke Lare Gut Behrami i Čehinje Ester Ledecke.

Gut Behrami je vodeća u poretku u ovoj disciplini sa 69 bodova prednosti nad Austrijankom Cornelijom Huetter, koja je danas bila sedma i ima velike šanse da podigne mali kristalni globus u superveleslalomu. Švicarka je vodeća i u generalčnom poretku Svjetskog kupa sa 326 bodova ispred Brignone i bilo bi pravo čudo da ne osvoji i veliki kristalni globus za ukupnu pobjednicu Svjetskog kupa.

Kada je u pitanju Muzaferija, ona je osvojila 24. mjesto u poretku superveleslaloma i nastupit će u finalu u ovoj discipini, u kojem će se takmičiti najboljih 25 skijašica. Ranije je Muzaferija osigurala finale i u spustu, te će Bosna i Hercegovina imati svoju predstavnicu u završnici Svjetskog kupa u Saalbachu u dvije discipline, superveleslalomu 22. i spustu 23. marta.