17 C
02.05.2024.

Sloboda odigrala neriješeno sa Gornjim Rahićem

U sklopu priprema za proljetni dio prvenstva FK Sloboda Tuzla remizirala je u pripremnoj utakmici protiv FK Gornji Rahić.

Bila je ovo i prilika za fudbalere Slobode za provjeru prije bitne utakmice u osmini finala Kupa BiH kada će Sloboda igrati protiv FK Sarajevo.

Od prve minute krenuli su Tuzlaci ofanzivno i već u 3. minuti imali su prvu priliku. Čivić je centrirao, a Dilaver šutira pored gola.

Možda i najbolju šansu u prvom poluvremenu Sloboda je imala u 34. minuti kada je Dilaver pogodio prečku. Na odmor se otišli pri rezultatu 0:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Tuzlaci postižu gol. igrala se 48. minuta kada Kurtalić postiže gol za vodstvo Slobode.

Uslijedio je nakon toga nešto mirniji period igre, a onda praktično iz ničega poravnanje na Tušnju. Sudac je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač penala bio je Mazić.

Na novu priliku Tuzlaka čekalo se do 75. minuti, ali jedan igrač Gornjeg Rahića je loptu izbio sa gol linije.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je utakmica završena bez pobjednika