12.8 C
25.04.2024.

Ubjedljiva pobjeda BiH nad Islandom na startu kvalifikacija za EURO 2024

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj savladala je sinoć na zeničkom Stadionu “Bilino polje” Island s uvjerljivih 3:0 (2:0).

Strijelac dva pogotka bio je Rade Krunić, dok se u strijelce upisao i Amar Dedić.

U debiju selektora-povratnika Faruka Hadžibegića i 20-godišnjeg veznjaka italijanske Rome Benjamina Tahirovića, koji je dobio priliku da zaigra od prve minute, “Zmajevi” su pitanje pobjednika praktično bili riješili već nakon prvog poluvremena, nakon kojeg su vodili s 2:0.

Strijelac oba gola bio je Rade Krunić, u 14. i 19. minuti. Obje situacije za gol u prvom poluvremenu kreirao je mladi desni bek Amar Dedić, koji je probio gostujuću odbranu po desnoj strani, a Krunić je dva puta dobro reagirao nakon što su Islanđani izblokirali šuteve Prevljaka.

Dedić je svoju izvrsnu igru krunisao i golom u 64. minuti, kada je sa više od 25 metara pogodio donji desni ugao golmana Runarssona za 3:0.