10.5 C
05.05.2024.

Zrinjski osvojio Kup BiH i duplu krunu

Fudbaleri HŠK Zrinjski osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/2023. U utakmici koja je igrana na stadionu “Bilino polje” u Zenici, “Plemići” su golom Marija Ćužea u 52. minutu savladali ekipu Veleža rezultatom 1:0.

Prvi udarac ka golu bilježimo tek u 17’ utakmice. Antonio Ivančić je izveo korner sa desne strane, a udarac glavom Josipa Ćorluke zaustavlja golman Veleža Osman Hadžikić. U 31’ Zrinjski je odigrao lijepu akciju po lijevoj strani, ali je nakon centaršuta Marija Ćužea izblokiran udarac Marija Tičinovića. Minut kasnije još jednom je Tičinović oprobao udarac sa 18 metara, ali je Osman Hadžikić ponovo odlično odregovao i skrenuo loptu u korner. U 42’ nakon kornera Marija Tičinovića, Nemanja Bilbija šutira pored gola.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu Zrinjski dolazi u prednost. Josip Ćorluka je centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi Mario Ćuže pored Ante Hrkača šalje loptu u mrežu. Velež je zaprijetio ponovo u 79. minutu, ali udarac Emira Halilovića odlazi pored gola. U 86’ zaprijetio je Nemanja Anđušić, ali i njegov udarac je završio van okvira gola.

Na svečanoj ceremoniji, medalje finalistima i pehare uručili su predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković i potpredsjednici Ivan Beus i Irfan Durić.